Danuta Urbanik nowym Młodym Sportowcem

[mini]fot. bieganie.pl[/mini]

15 marca bieżącego roku miała miejsce w rzeszowskim Wojewódzkim Dom Kultury IV Gala Sportu Młodzieżowego Województwa Podkarpackiego. W jej trakcie przyznano tytuł Młodego Sportowca biegaczce ze Stalowej Woli, Danucie Urbanik. Również Stalowa Wola została wyróżniona jako gmina współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, znajdując się na drugim miejscu w zestawieniu dziesięciu najlepszych gmin. Nagrodę dla klubu otrzymał Katolicki Klub Sportowy Victoria, plasując się na trzecim miejscu w ogólnej klasyfikacji. Jest to klub, w którym od kilku lat trenuje laureatka gali, biegaczka Danuta Urbanik.

Podczas czwartej już z kolei Gali Sportu Młodzieżowego w sumie zostało nagrodzonych 21 młodych sportowców, zaś ponad 140 otrzymało stypendia sportowe na trwający rok. W komisji Gali zasiadali znani działacze, sportowcy, trenerzy oraz reprezentanci władz wojewódzkich. W klasyfikacji najlepszych klubów we współzawodnictwie dzieci i młodzieży za rok 2011 zdobyła Stal Rzeszów, zaś w dziedzinie najlepszych gmin – miasto Rzeszów.

Danuta Urbanik w tym roku skończy 23 lata. Od siedmiu lat trenuje biegi, obecnie przebywając pod opieką trenera, Mirosława Barszcza. Na swoim koncie ma już wicemistrzostwo Europy w biegu na dystansie 4,7 km oraz kilka złotych medali zdobytych w biegach w trakcie Halowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Juniorów. Prócz tego, został jej przyznany w przeszłości tytuł Talentu Roku. Dwukrotnie zwyciężyła też w plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Stalowej Woli.

Wszystkim wygranym, a w szczególności Danucie Urbanik, serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów i osiągnięć sportowych.