Piłkarskie derby dla Stali Stalowa Wola

Po ciekawym i emocjonującym meczu Stal Stalowa Wola pokonała w derbowym pojedynku Stal Rzeszów 1-0. Bramkę na wagę zwycięstwa już w 3 minucie zdobył Michał Czarny, pozyskany w przerwie zimowej własnie ze Stali Rzeszów. Mimo szybkiego objęcia prowadzenia nasza drużyna przez całe spotkanie starała się grać ofensywnie, co docenili licznie zgromadzeni kibice na stadionie przy ulicy Hutniczej. Jeszcze do przerwy szanse na podwyższenie wyniku mieli Wojtek Białek, Artur Cebula i Przemysław Żmuda, jednak żaden z naszych zawodników nie zdołał pokonać byłego bramkarza Stali Stalowa Wola Tomasza Wietechy. Po przerwie Stalówka nie zwalniała tempa co zaowocowało kolejnymi sytuacjami bramkowymi. Przed szansą pokonania Tomka Wietechy broniącego bramki Stali Rzeszów dwukrotnie staneli: Jarosław Piątkowski i Wojtek Białek. Swoja szanse na podwyzszenie wyniku miał również Krystian Getinger, jednak jego strzał minimalnie minął bramkę rywali. Mimo ofensywnej gry naszym zawodnikom nie udało się zdobyć kolejnych bramek, jednak kibice naszej drużyny opuszczali stadion bardzo zadowoleni, zarówno z wyniku jak i ambitnej postawy naszego zespołu. Na tle naszej drużyny rzeszowska „Stal” wypadła dość słabo, nie dziwi zatem fakt że zajmuje ona odległe miejsce w tabeli. Gratulujemy zawodnikom i trenerowi kolejnego zwycięstwa!