Sukcesy biegaczy

Doskonałą formą popisali się juniorzy i młodsi juniorzy ze Stalowej Woli, którzy startowali w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych organizowanych w Szczecinie. Sukces biegaczy oznaczał równocześnie sukces zespołów sportowych, które reprezentowali – Katolicki Klub Sportowy Victoria zajął 8. miejsce, zaś Sparta Stalowa Wola – 13., wszystko w ramach ogólnej klasyfikacji zespołów.

Najlepiej w biegach poradziła sobie Anna Wójcik, reprezentująca KKS Victoria – zdobyła ona pierwsze miejsce i złoty medal oraz tytuł mistrzyni Polski w najdłuższym biegu na 4 kilometry. W ramach tego samego zespołu, w biegu młodszych juniorów 16. miejsce zajęła również Marta Maślach. Nie brakowało sukcesów stalowowolskiej Sparty: w biegu juniorów na dystansie 2 kilometrów, na 4. miejscu uplasowała się Anna Sabat, 13. miejsce w biegu na 4 kilometry zajęła Anna Kotuła, zaś w obrębie grupy juniorów młodszych, na 15. miejsce dobiegł Łukasz Sabat.

Dzięki dobrym wynikom młodych sportowców, województwo podkarpackie zajęło trzecie miejsce w rankingu ogólnym rywalizacji województw. Z sukcesów swoich biegaczy cieszą się trenerzy obu drużyn, a także Stanisław Anioł, prezes KKS Victoria.