Joanna Jóźwik wicemistrzynią

W dniach 1-2 września rozegrano lekkoatletyczne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Na stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Radomiu zmierzyli się najlepsi, w tym także zawodniczki KKS Victoria.

Pogoda niestety nie pomagała zawodnikom w sportowej rywalizacji, mimo jednak deszczowej aury, na stadionie nie brakło gorącego dopingu, także dla naszych reprezentantów.

Joanna Jóźwik z KKS Victoria Stalowa Wola zdobyła wicemistrzostwo Polski na dystansie 800m! Czas stalowowolskiej biegaczki to 2:07.90. Zwyciężczynią biegu została reprezentantka KL Bałtyk Koszalin Małgorzata Hołub, która osiągnęła czas 2:06.26. Trzecie miejsce wywalczyła Ewa Jacniak z AZS UMCS Lublin, jej czas 2:08.28.

Joanna Jóźwik wystartowała także na dystansie 400 metrów, zdobywając 6 miejsce. Pierwsze miejsce na „pudle” należało do Justyny Święty (AZS-AWF Katowice). Drugie miejsce wywalczyła Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin). Na trzecim uklasyfikowała się Magdalena Gorzkowska (TS AKS Chorzów). Różnice pomiędzy wynikami laureatek trzech pierwszych miejsc były minimalne. Zawodniczka z Katowic osiągnęła czas 53.02, natomiast Małgorzata Hołub 53.57. Jeszcze mniejsza różnica była między zdobywczynią drugiego i trzeciego miejsca. Chorzowianka osiągnęła czas 53.64.

Drugiego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Polski w sztafecie kobiet 4x400m wystartowały zawodniczki KKS Victoria w składzie: Joanna Ostrowska, Joanna Jóźwik, Paulina Pieścior i Diana Bak. Złoto w tej konkurencji wywalczyły panie z KS AZS AWF Wrocław z czasem 3:48.16. Na drugim miejscu klasyfikowały się kwartet z AZS-AWFiS Gdańsk (3:48.34). Trzecie miejsce wywalczyły natomiast sportsmenki z OKS Start Otwock (3:52.74). Zawodniczki reprezentujące Stalową Wolę zajęły 7 miejsce z czasem 4:11.42.

Gratulujemy szczególnie Joannie Jóźwik zdobycia wicemistrzostwa Polski oraz życzymy kolejnych sukcesów.