Sukces zawodników ze Stalowej Woli

W sobotę 1.09 w miejscowości Nowy Wiśnicz odbyły się zawody Amatorskiej Ligii MMA pod hasłem "ALMMA Rycerska".

Zawody, które odbyły się na początku września to jedne z najbardziej oryginalnym amatorskich imprez MMA w Polsce. Były rozgrywane na świeżym powietrzu na tarasie przy zamku Kmitów i Lubomirskich, który jest jednym z najcenniejszych w Polsce dzieł wczesnobarokowej architektury rezydencjonalno – obronnej.

Walki zostały przeprowadzone w oktagonie. Zawodnicy klubu KAITO Stalowa Wola zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając 4 medale (3 brązowe, 1 złoty).

Świetną formą wykazał się Wojciech Surowaniec wygrywając 2 walki przed czasem oraz 1 na punkty i tym samym zdobył złoto w kategorii do 67 kg Ograniczona Formuła Senior. Trzecie miejsce zdobyli Karol Laba 73 kg OFS, Wojciech Bełczowski 80 kg Junior oraz debiutujący na zawodach MMA Łukasz Zając w kategorii 87 kg OFS. W zawodach udział brali również Michał Bis, Mateusz Gut i Artur Sztaba.

Jako wydarzenie towarzyszące organizatorzy przygotowali tego dnia m.in. pokaz walk wojów średniowiecznych z drużyny Wojów Św. Stanisława ze Szczepanowa i występy zespołów "Drużyna MIstrzów" oraz Toureete.