Drugie z rzędu zwycięstwo piłkarzy Stali

Image
Piłkarze Stali Stalowa Wola pokonali na wyjeździe Wigry Suwałki 1:0 (0:0). Jedyną bramkę zdobył w 73 minucie Wojciech Fabianowski. W pierwszej połowie spotkania obie drużyny powoli się rozkręcały, lekką przewagę uzyskali gospodarze. Na bramkę Stali strzelali Tuttas i Gondek, jednak pierwszy minimalnie przestrzelił, a strzał drugiego obronił Bartłomiej Dydo. W 31 minucie spotkania Lauryn strzela zza pola karnego, piłka została odbita ręką przez jednego z obrońców Stali, ale sędzia nie gwiżdże. Gospodarze źle wykonanują rzut rożny i z kontrą wychodzą goście, Popielarz dostał fantastyczną długą piłkę i wychodzi sam na sam z bramkarzem Wigier, jednak Salik świetnie interweniuje. Dziesięć minut później Tuttas wykonuje rzut wolny mocnym strzałem po ziemi w dłuższy słupek, ale świetnymi umiejętnościami wykazuje się Dydo! Chwilę później sam na sam z bramkarzem wychodzi Fabianowski jednak strzela tuż obok słupka! Tak więc w tej części spotkania optyczną przewagę mieli gospodarze jednak dwie wyśmienite okazje do zdobycia gola stworzyli sobie goście i to oni mogli schodzić do szatni prowadząc. W drugiej części spotkania drużyna Stali rozkręcała się z minuty na minutę. Szczególnie aktywna jest trójka: Cebula, Popielarz, Fabianowski. Jednak strzały tego ostatniego blokują w ostatniej chwili obrońcy gospodarzy, lub są minimalnie niecelne. Ale co się odwlecze to nie uciecze, bo w 73 minucie spotkania Popielarz płaskim podaniem wypuścił w uliczkę Fabianowskiego, który w tej sytuacji się już nie pomylił i strzela bramkę dla Stali. Po zdobytej bramce Stal zaczęła coraz śmielej atakować, kolejna akcja to piękne wycofanie piętką Łanuchy na 20 metr, tam Kantor strzela mocno po ziemi blisko długiego słupka! W 81 minucie piłka ponownie w siatce Wigier, ale sędzia nie uznaje gola ponieważ dobijający strzał Fabianowskiego Popielarz był na pozycji spalonej. Do ostatniej minuty czasu doliczonego nie było już klarownych sytuacji do zdobycia gola przez żadną z drużyn, tuż przed końcowym gwizdkiem zawodnik gospodarzy Cesarek uderza nad poprzeczką bramki Dydy. Chwilę później sędzia kończy mecz, w którym Stal odnosi zasłużone zwycięstwo! Skład Stali: Dydo - Kantor, Żmuda, Czarny, Sikorski - Popielarz (89' Kachniarz), Horajecki, Cebula (90+2' Widz), Łanucha, Getinger - Fabianowski (82' Turczyn). Żółte kartki: 43' Czarny (Stal) oraz 44' Omilianowicz i 60' Kisiel (Wigry). Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Najbliższym przeciwnikiem Stali Stalowa Wola będzie zajmujący 13 pozycję w II-go ligowej tabeli zespół Pogoni Siedlce. Początek spotkania przy ulicy Hutniczej w niedzielę 23.09. o godzinie 13:00. Wszystkich sympatyków Stalówki serdecznie zapraszamy.