Sztafeta biegów przełajowych

We wtorek 23 października br. na stadionie MOSiR odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Powiatowa Gimnazjada oraz Powiatowa Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Imprezę zorganizował Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Stalowej Woli.

Stowarzyszenie promujące sport

Szkolny Związek Sportowy jest stowarzyszeniem sportowym działającym w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Początki związku sięgają lat 50-tych. Od tego czasu SZS jest głównym organizatorem sportu szkolnego w środowisku dzieci i młodzieży szkolnej.

Cykl zawodów organizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Stalowej Woli ma na celu poprawę stanu sprawności fizycznej dzieci i młodzieży, poprzez udział w zawodach sportowych i przygotowywaniu się do nich, popularyzację i upowszechnianie poszczególnych dyscyplin sportu wśród młodych poprzez zachęcanie do udziału w zawodach organizowanych w ramach kalendarza szkolnych imprez sportowych, wyłonienie finalistów i medalistów mistrzostw powiatu szkół oraz ocenę pracy i osiągnięć sportowych szkół i klubów sportowych działających przy szkołach oraz gminach, w zakresie sportu szkolnego, w ramach wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego.

Od 12 października do 20 grudnia br. odbędą się 23 imprezy sportowe o zasięgu powiatowym. Uczniowie zmierzą się w kilku konkurencjach. Będą to m.in.: biegi przełajowe, piłka ręczna, unihokej, koszykówka, siatkówka, tenis stołowy, mini- piłka ręczna.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Gimnazjada oraz Licealiada

We wtorek 23 października br. na stadionie MOSiR odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Powiatowa Gimnazjada oraz Powiatowa Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Jako pierwsi wystartowali licealiści obu płci w kategorii wiekowej 16-18 lat. W sztafecie jako drudzy pobiegli gimnazjaliści w wieku 14- 16 lat. Ostatni wystartowali uczniowie szkół podstawowych z przedziału wiekowego 8-13 lat.

W sumie w zawodach udział wzięło aż 360 zawodników z całego powiatu stalowowolskiego. Chłopcy biegli na dystansie 1000 m, natomiast dziewczęta na 800 m.

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zarówno w grupie dziewcząt, jak i chłopców bezkonkurencyjni byli zawodnicy z „Budowlanki”. Uczniowie z ZSP nr 2 z kretesem pokonali wszystkich rywali. Co ciekawe, II i III miejsce, zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców należało do uczniów z tych samych szkół. Uczennice i uczniowie z SLO w Stalowej Woli zajęli II miejsce. Zawodnicy i zawodniczki z CEZ uklasyfikowali się na miejscu III.

Wśród gimnazjalistów najlepszą drużyną okazali się uczniowie z Gimnazjum nr 7 w Stalowej Woli. Zawodnicy z Bojanowa wywalczyli II miejsce. III miejsce należało do zawodników z Gimnazjum nr 2 w Stalowej Woli. Wśród gimnazjalistek najlepszą drużyną okazały się dziewczęta z Gimnazjum w Stanach. Drugie miejsce należało do gimnazjalistek z Bojanowa. Gimnazjum nr 7 w Stalowej Woli zajęło III miejsce.

W Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wśród chłopców najlepsi byli uczniowie z PSP nr 7 w Stalowej Woli. II miejsce wywalczyli zawodnicy z PSP 12 ze Stalowej Woli. Na III miejscu uklasyfikowali się uczniowie z PSP Stany. Wśród dziewcząt najlepsze były zawodniczki z PSP Pysznica. Dziewczęta z PSP nr 7 ze Stalowe Woli zajęły II miejsce. Ostatnie miejsce na podium przypadło zawodniczkom z PSP Bojanów.