Wojciech Surowaniec mistrzem Polski BJJ

Podczas 8 Mistrzostw Polski Brazilian Jiu Jitsu rozgrywanych w Łodzi, zawodnik Kaito Stalowa Wola zdobył złoty medal w kategorii senior do 70kg białe pasy.

Brazylijskie jiu-jitsu (BJJ) to brazylijska sztuka walki wywodząca się z ju-jitsu, zapasów i judo, która wyróżnia się naciskiem na walkę w parterze.

Subaru w drodze po złoto wygrał 5 walk, 4 przez poddanie przeciwników, a jedną walkę przez decyzję sędziów. Jest to ogromny sukces naszego zawodnika.

W zawodach startowało jeszcze dwóch sportowców z Kaito Stalowa Wola, ale niestety przegrali przez decyzję walki o brązowe medale.

Zawody trwały dwa dni, uczestniczyło w nich ponad 800 zawodników. Gratulujemy naszym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej.