Finał bez Urbanik

Biegaczka z klubu Victoria Stalowa Wola nie zakwalifikowała się do finału Mistrzostw Europy w szwedzkim Goeteborgu. Pobiegła wolniej niż w Spale, gdzie zdobyła złoty medal w mistrzostwach Polski seniorów na 1500 metrów.

Danuta Urbanik nie dostała się do finału biegu na 1500 metrów podczas halowych mistrzostw Europy w lekkiej atletyce. Do zwycięstwa zabrakło jej kilka sekund. 23-latkę pokonała hiszpanka Natalia Rodriguez z czasem 4.12,25. Urbanik pobiegła wolniej o 3,04 sekundy.

Dwa tygodnie temu w Spale biegaczce udało się pobić własny rekord w biegu na 1500 metrów i dobiegła na metę z czasem 4.10,76. Niestety kondycji zabrakło w Szwecji.

W eliminacjach startowały jeszcze dwie polki: Angelika Cichocka (4.14,0) i Katarzyna Broniatowska (4.14,78), która ostatecznie zakwalifikowała się do sobotniego finału i zdobyła brązowy medal.