Finał Wojewódzki Gimnazjady w koszykówce

W piątek 15.03.2013 r. w Przemyślu odbył się finał Wojewódzki Gimnazjady w koszykówce chłopców. W turnieju wzięły udział cztery drużyny. Mecze rozgrywano systemem pucharowym 4x8 minut.

W wyniku losowania drużyna G5 zagrała swój pierwszy mecz z Krosnem. Mecz można powiedzieć bez historii. Od początku koszykarze ze Stalowej Woli dominowali i odnieśli zdecydowane zwycięstwo. W drugim półfinale spotkali się gospodarze z drużyną z Tarnobrzega. Wyrównany mecz toczył się tylko w pierwszej kwarcie. W kolejnej Przemyśl ustawił obronę strefową, której przeciwnik nie był w stanie sforsować.

W meczu o trzecie miejsce zdecydowane zwycięstwo odniosło G2 z Tarnobrzega.

W finale spotkały się dobrze znające się z parkietów klubowych drużyny z Przemyśla i Stalowej Woli. Faworytem w tym spotkaniu byli gospodarze - lider ligi podkarpackiej kadetów. Początek meczu był bardzo wyrównany, prowadzenie zmieniało się co chwilę. W drugiej kwarcie zaznaczyło się prowadzenie drużyny z Przemyśla, jednak nasi zawodnicy nie poddawali się i z wiarą próbowali odrabiać straty. Zwycięska drużyna będzie reprezentować województwo podkarpackie w Finale Krajowym w Radomiu.

Wyniki: Półfinały Gim 2 Przemyśl - Gim 2 Tarnobrzeg 64:28 Gim 5 Stalowa Wola - ZS Krosno 71:12 O 3 miejsce Gim 2 Tarnobrzeg - ZS Krosno 62:27 Finał Gim 2 Przemyśl - Gim 5 Stalowa Wola 67:54 (18:15; 16:11; 13:9; 20:19)

Obrazek

Na zdjęciu stoją od lewej: Bandyga Marcin, Pietroniec Mateusz Wątroba Wojciech, Schlage Simone , Karlik Błażej, Golec Jakub, Bielecki Mateusz, Czopor Szymon, trener Damian Skiba. W dolnym rzędzie od lewej: Szpyrka Wojciech, Szwedo Michał, Buczek Jacek, Partyka Michał, Tarczyński Bartłomiej