Stal przegrała na własnym boisku

Image

W meczu 25 kolejki II ligi grupy wschodniej, Stal Stalowa Wola przegrała na własnym boisku z Wigrami Suwałki 0:1. Jedyną bramkę zdobył w 4 minucie Krystian Słowicki.

Pech dopadł Stal jeszcze przed rozpoczęciem spotkania. Na rozgrzewce kontuzji doznał Przemysław Żmuda, który został odwieziony karetką do szpitala. Cztery minuty po pierwszym gwizdku sędziego Tomasza Piróga, goście za sprawą Krystiana Słowickiego zdobyli bramkę. Pomocnik Wigier będąc zupełnie niepilnowany, nie miał żadnych problemów z pokonaniem Dawida Wołoszyna. Gospodarze byli najwyraźniej myślami jeszcze w szatni, podczas gdy goście już dawno rozpoczęli grę. Po stracie bramki, Stal zaczęła atakować, ale to goście mieli lepsze okazje do podwyższenia wyniku. Najpierw nad bramką Wołoszyna, strzelił Tuttas a później minimalnie chybił Luksys. Pod koniec pierwszej połowy piłka praktycznie cały czas przebywała na połowie piłkarzy z Suwałk, jednak żaden z piłkarzy Stali nie zdołał pokonać Karola Salika.

Druga połowa powinna przynieść kontynuację dobrej gry Stali sprzed przerwy, jednak nic takiego nie miało miejsca. Goście umiejętnie bronili wyniku, podczas gdy gospodarze nie mieli pomysłu na pokonanie Salika. W 65 minucie mogło być 2:0 dla Wigier, gdyby Romachów lepiej przymierzył swój strzał, natomiast w 71 minucie meczu dobrze spisał się Wołoszyn, który obronił strzał Tuttasa.

Momentami można było odnieść wrażenie, że spotkały się zespoły z różnych klas rozgrywkowych. Stalówka zaprezentowała się w tym meczu dramatycznie słabo a ponieważ celem ekipy ze Stalowej Woli było zdobycie minimum czterech punktów w dwóch meczach (z Motorem oraz Wigrami), można spodziewać się „trzęsienia ziemi” w klubie.

Stal: Wołoszyn-Czarny,Bogacz,Reiman,Bartkiewicz-Mikołajczak(64.Widz),Łanucha(69.Popielarz),Juda(46.Kachniarz),Getinger,Kantor-Fabianowski.

Wigry: Salik-Słowicki,Lauryn,Wenger,Widejko-Romachów,Sołowiej,Atanacković(83.Drągowski),Tuttas(75.Pomian),Tarnowski-Luksys(81.Baranowski).

Żółte kartki Reiman,Mikołajczak,Widz,Łanucha(Stal)-Atanacković,Salik,Luksys(Wigry). Widzów: 350