Lekkoatletyczna rywalizacja

W środę 15 maja 2013 r. na stadionie lekkoatletycznym odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Lidze LA dziewcząt i chłopców. W zawodach startowało aż 232 zawodników. Najlepsi sportowcy przeszli do kolejnego etapu- wojewódzkiego.

Młodzież ze szkół gimnazjalnych z terenu powiatu stalowowolskiego zmierzyła się ze sobą w wielu konkurencjach- biegach na dystansach m.in. 100 m, 600 m, 300 m, 1000 m czy biegu 4x100 m. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta skakali w dal, rywalizowali w pchnięciu kulą, skoku wzwyż. Wiele entuzjazmu wśród chłopców wzbudził rzut oszczepem, natomiast największe emocje na trybunach oraz doping zawodników wśród kolegów i koleżanek wyzwoliły konkurencje biegowe. Tutaj okazało się kto na co dzień trenuje, gdyż na mecie różnice w finiszowaniu bywały bardzo duże.

- Jest grupa zaawansowanych osób, które widać było dzisiaj w każdej dyscyplinie. Myślę, że grupa tych osób przeważa i dokąd się oni nie określą, jeśli chodzi o dyscyplinę, to uczestniczą w tym życiu sportowym aktywnie w każdej dziedzinie w szkole i w powiecie. Jest też grupa osób, która niekoniecznie chętnie ćwiczy na wf-ie. Już wiele lat uczestniczę i obserwuję rywalizację chłopców i dziewcząt i nie mogę powiedzieć, żeby na przestrzeni lat poziom rywalizacji, wyniki końcowe bardzo się różniły od siebie. Jednak jest to zauważalne, że niezmiennie są osoby, które lgną do sportu, bądź na odwrót – mówiła dla portalu StaloweMiasto.pl Mirosława Wardach.

Wśród drużyn dziewcząt najlepsze okazały się gimnazjalistki z „5” w Stalowej Woli, uzyskały w sumie we wszystkich konkurencjach 1136 pkt. Na II miejscu uplasowały się uczennice z Gimnazjum nr 4 zdobywając łącznie 940 pkt. Brąz wywalczyły zawodniczki z Gimnazjum Nr 2, uzyskując wynik końcowy 877 pkt. Tuż za podium znalazły się gimnazjalistki z „Katolika” z rezultatem 745 pkt. Na miejscu V stanęły dziewczęta z Gimnazjum nr 7 z wynikiem 704 pkt. Zaraz po nich były reprezentantki Gimnazjum w Antoniowie, efekt zmagań tej drużyny to łącznie 685 pkt. Na ostatniej, VII lokacie z liczbą 647 pkt. znalazły się dziewczęta z Gimnazjum w Turbi.

Najlepszą drużyną licealiady chłopców okazała się być drużyna z Gimnazjum nr 2 w Stalowej Woli, która uzyskała 1099 pkt. Srebro wywalczyli uczniowie z Gimnazjum Katolickiego z wynikiem 1003 pkt. Nieco zabrało do pełni szczęścia zawodnikom z Gimnazjum nr 5, którzy przegrali 11 punktami uzyskując wynik 1003 pkt. i uplasowali się na trzecim miejscu. IV miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 7 w Stalowej Woli, tu chłopcy uzyskali łącznie 879 pkt. Następne miejsce należało do uczniów Gimnazjum nr 4 w Stalowej Woli, którzy zdobyli 804 pkt. VI miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum z Antoniowa, którzy uzyskali łącznie 802 pkt. Kolejne miejsce w klasyfikacje przypadło Gimnazjalistom ze stalowowolskiej „6”, którzy zdobyli 772 pkt. Miejsce ostatnie, podobnie jak w przypadku dziewcząt, należało do gimnazjalistów z Turbi, którzy zdobyli 685 pkt. w zawodach.

Do Finałów Wojewódzkich, które odbędą się 27 maja w Rzeszowie, awansowały zespoły z pierwszych miejsc. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów, oby okazali się w tej rywalizacji najlepsi.