Szybowcowe Mistrzostwa Polski za nami

W ostatnią sobotę na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego w Turbi zakończyły się Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie klub A, zorganizowane wspólnie z Krajowymi Zawodami Szybowcowymi w klasie 18m oraz w klasie klub B.

W SMP w klasie klub A tytuł Szybowcowego Mistrza Polski wywalczył Tomasz Rubaj. Łukasz Błaszczyk został I Wicemistrzem a Tomasz Krok II Wicemistrzem Polski.

W KZS w klasie 18m zwyciężył Karol Staryszak, drugie miejsce zajął Marcin Mężyk, a trzecie miejsce zdobył Jacek Flis.

W KZS w klasie klub B zwycięzcą został Jan Jawornik, a Łukasz Pantuła oraz Marcin Ciepliński zajęli drugie i trzecie miejsce.

W trakcie zawodów rozegrano po pięć konkurencji w każdej z klas. Startowało łącznie blisko 70 zawodników, którzy przelecieli łączny dystans ponad 95.000 km!!!

Piotrek Jarysz, ranny w wypadku do jakiego doszło w pierwszym dniu zawodów wraca do pełni sił i jak zapewnia spotkamy się z nim znowu pod cumulusami. Pogoda w trakcie zawodów dopisała, pozwalając na wykładanie długich tras, a najlepszym komentarzem do warunków jakie nam zafundowała w czwartym dniu zawodów jest zapis lotu Karola Staryszaka http://www.soari(...)9040489, (podgląd w programie SeeYou) który po przecięciu linii startu zakrążył pierwszy raz po przeleceniu blisko 420 km, lecąc ze średnią prędkością 176 km/h!!!

Patronat honorowy nad Szybowcowymi Mistrzostwami Polski w klasie klub A objęli Prezydent Miasta Stalowa Wola oraz Wójt Gminy Zaleszany, na terenie której znajduje się lotnisko Aeroklubu Stalowowolskiego. -Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy im za wspólnie spędzony tydzień. Dziękujemy też wszystkim, którzy wsparli organizację zawodów oraz pomogli w ich sprawnym przebiegu, a zwłaszcza kolegom z KSS Jeżów, którzy bardzo pomogli nam zorganizowaniu odpowiedniej liczby holówek i wsparcia czeskich holowników - Dariusz Łukawski, dyrektor Aeroklubu Stalowowolskiego.