Kolejne zwycięstwo Stali

Image

Przed spotkaniem z Grabarnią, w stalowowolskiej drużynie problemów nie brakowało. Kontuzje i kartki wyeliminowały z gry podstawowych zawodników: Żmudę, Sikorskiego, Czarnego, Reimana, Łanuchę, Popielarza i Fabianowskiego. Trener Paweł Wtorek wobec takich braków w składzie, postanowił dać szansę gry juniorom: Argasińskiemu i Turowi. W Garbarni Kraków wystąpili natomiast byli piłkarze Stalówki, Paweł Byrski i Longinus Uwakwe. Ten pierwszy zakończył zawody już w pierwszej połowie, bowiem za dwie żółte kartki, musiał opuścić boisko.

W pierwszej połowie na stadionie przy ulicy Hutniczej nie działo się zbyt wiele, jedynym istotnym faktem do odnotowania była „premiera” dopingu kibiców Stalówki, prowadzona z nowej trybuny oraz gromkie podziękowania swoim piłkarzom za wygrane derby. Na boisku natomiast, więcej z gry mieli piłkarze Stali, ale ich skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Kilka razy nasi piłkarze byli bliscy zdobycia bramki ale zarówno Getinger jak i Tur czy Bogacz, nie zdołali oddać celnego strzału. Garbarnia w pierwszej połowie, nie stworzyła poważnego zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Dydo. Jeszcze przed przerwą, goście zmuszeni byli grać w dziesiątkę, bowiem dwie żółte a w konsekwencji czerwoną kartkę, otrzymał Byrski.

Drugą połowę, Stal mogła rozpocząć mocnym akcentem ale szczęścia zabrakło Getingerowi, bowiem piłka po jego uderzeniu wylądowała na poprzeczce. Garbarnia nadal nie potrafiła zagrozić bramce Stali a jedna z nielicznych sytuacji dla gości, strzał Brozia, zakończyła się niepowodzeniem. 15 minut przed końcem spotkania pierwszą bramkę w tym meczu mógł zdobyć wprowadzony chwilę wcześniej na boisko, Michał Mistrzyk, ale przegrał pojedynek sam na sam z Widawskim. Co się odwlecze to nie uciecze i już dwie minuty później mocnym strzałem z narożnika pola karnego gola dla Stalówki zdobył Mikołajczak. Ten sam zawodnik zaliczył asystę w doliczonym czasie gry a jego zagranie wykończył Mistrzyk.

Stal po tym meczu ma 37 punktów na koncie i zajmuje 11 miejsce w tabeli. Nasza drużyna ma do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz, ze Stalą Rzeszów ale już może cieszyć się z utrzymania w drugiej lidze, bowiem od 16 w tabeli Concordii Elbląg, ma już 11 punktów przewagi.

Stal: Dydo–Kantor,Bartkiewicz,Bogacz,Getinger–Mikołajczak,Argasiński,Horajewski,Kachniarz,Tur(73.Mistrzyk)-Juda(87.Widz).

Garbarnia: Widawski-Ryś,Haxihjaj,Pluta,Byrski–Kaliciak(85.Kaczor),Metz,Siedlarz,Wajda(58.Uwakwe),Fedoruk(65.Talaga) - Broź(76.Kozieł).

Bramki: Mikołajczak 76' Mistrzyk 90'

Żółte kartki: Tur,Bogacz (Stal) – Byrski(2x),Uwakwe(Garbarnia).

Czerwona kartka: Byrski (Garbarnia).