Królowie strzelców z Gimnazjum nr 2

Image

W dniach 6 - 11 czerwca na orliku Zespołu Szkół nr 3 w Stalowej Woli rozegrana została Międzyszkolna Gimnazjada w piłce nożnej chłopców. Finał zmagań sportowych odbył się we wtorek...

W czasie ostatnich dni pogoda kaprysiła deszczem i burzami. Raz przygrzewało słońce, innym razem z nieba lało się nam na głowy. Jednak we wtorek do południa, w czasie kiedy rozgrywane były ostatnie mecze turniejowe Międzyszkolnej Gimnazjady w piłce nożnej chłopców, pogoda była wręcz doskonała.

Mecze odbywały się w 2 grupach „każdy z każdym”. Długość jednej połowy wynosiła 20 minut, po czym po dosłownie 5 minutowej przerwie chłopcy wracali na murawę. Od pierwszych chwil gry, na boisku toczyła się zawzięta walka o piłkę. Było sporo fauli, zdarzało się ciągnięcie za koszulkę czy podcięcie rywala, nikt od tak nie chciał pozwolić przeciwnikowi na przejęcie piłki. Każdy z meczy był pod tym względem podobny, nikt nie chciał przegrać. O tym jak ofiarnie chłopcy walczyli, można było przekonać się po zakończeniu rozgrywek patrząc na ich koszulki...

W pierwszym meczu zagrali ze sobą uczniowie z „Katolika” przeciwko drużynie z „czwórki”. Wynik tego spotkania to 0:1 dla uczniów z Gimnazjum Katolickiego. Wynik ten ustalił się już po kilku minutach pierwszej połowy, kiedy wpadła pierwsza i jedyna bramka tego spotkania. W kolejnym meczu Gimnazjaliści z „dwójki” zmierzyli się z zawodnikami z Gimnazjum nr 5. Mecz ten zakończył się dużym sukcesem zdobywców 6 miejsca na szczeblu krajowym turnieju Coca Cola Cup 2013. Drużyna z Gimnazjum nr 2 pokonała rywali 5:2. W meczu o I miejsce zagrali ze sobą Gimnazjaliści z „dwójki” przeciwko drużynie „Katolika”. Po raz kolejny najlepsza drużyna turnieju zwyciężyła z wynikiem 5:2. O trzecie miejsce zagrali ze sobą Gimnazjaliści z „piątki” z uczniami z „czwórki”. Drużyna z Gimnazjum nr 5 pokonała rywali 3:0.

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco: I m. Gimnazjum nr 2 II m. Gimnazjum Katolickie III m. Gimnazjum nr 5 IV m. Gimnazjum nr 4

Do zawodów powiatowych awansowali chłopcy z Gimnazjum nr 2. Finał powiatowy odbędzie się 18 czerwca w Zespole Szkół w Chwałowicach. Liczymy na to, że po raz kolejny uczniowie z „dwójki” udowodnią, że są po prostu mistrzami.

Gimnazjada w piłce nożnej wchodzi w skład cyklu zawodów organizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Stalowej Woli. Imprezy sportowe mają na celu poprawę stanu sprawności fizycznej dzieci i młodzieży poprzez udział w zawodach sportowych i przygotowanie się do nich, popularyzację i upowszechnianie poszczególnych dyscyplin sportu wśród młodych poprzez zachęcanie do udziału w zawodach organizowanych w ramach kalendarza szkolnych imprez sportowych, wyłonienie finalistów i medalistów mistrzostw powiatu szkół oraz ocenę pracy i osiągnięć sportowych szkół i klubów sportowych działających przy szkołach oraz gminach, w zakresie sportu szkolnego, w ramach wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego.