Sukcesy naszych lekkoatletów

W miniony weekend na Stadionie Miejskim w Toruniu odbyły się 89. Mistrzostwa Polski Seniorów, nie zabrakło oczywiście naszych stalowowolskich biegaczy, którzy wrócili z zawodów z medalami…

Trzeciego dnia mistrzostw rozegrane zostały konkurencje biegowe. Jedna z najlepszych zawodniczek KKS Victoria Danuta Urbanik pokazała, że na wiele ją stać. W pasjonującym biegu na dystansie 1500 metrów osiągnęła czas 4.10,01 i wywalczyła srebro zdobywając tytuł wicemistrzyni Polski. Pierwsza na tym dystansie była Renata Pliś, reprezentująca MKL Maraton Świnoujście z czasem 4.09,30. Trzecia z czasem 4.10,46 była Katarzyna Broniatowska z AZS-u AWF Kraków.

W biegu na 800 metrów Danucie Urbanik niewiele zabrakło aby zdobyć podium, była 4 z czasem 2.04,56. Trzecie miejsce wywalczyła za to była reprezentantka KKS Victoria Stalowa Wola Joanna Jóźwik, która pobiegła w mistrzostwach w barwach AZS AWF Warszawa. Pierwsze miejsce na dystansie 800 metrów zajęła Angelika Cichocka z ULKS Talex Borzytuchom z czasem 2.03,26. Srebro zdobyła natomiast zawodniczka LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża Anna Rostkowska, która uzyskała czas 2.03,34.

Joanna Jóźwik wspólnie z Jolantą Kajtoch, Emilią Ankiewicz, Anną Kiełbasińską w barwach AZS-AWF Warszawa zdobyła również złoto w biegu 4x400m. Panie uzyskały łączny czas 3.38.72. Druga na podium znalazła się drużyna z AZS-AWF Katowice z czasem 3.39.16. Brązowy medal wywalczyły zawodniczki z AZS-AWFiS Gdańsk, ich czas to 3:40.01.

Znakomicie w Mistrzostwach Polski spisali się również byli zawodnicy MKL Sparta, którzy studiują teraz w innych miasta. W chodzie na dystansie 20 km zwyciężył pochodzący ze Stalowej Woli Artur Brzozowski, który wystartował w barwach AZS AWF Katowice. Uzyskał czas 1:22.16. Srebrny medal zdobył Łukasz Nowak z OŚ AZS Poznań, który uzyskał czas 1:22.42. Trzecie miejsce na podium wywalczył Dawid Tomala z AZS AWF Katowice (1:23.18).

Kolejny, były już zawodnik MKL Sparta Adrian Strzałkowski zwyciężył w skoku w dal uzyskując tytuł mistrza Polski. Warto pokreślić, że Adrian Strzałkowski w Toruniu zdobył już drugi złoty medal tylko w tym sezonie. Odległość jaką uzyskał mistrz to 7.76. Drugie miejsce zajął Marcin Starzak (7.76), trzeci był natomiast Krzysztof Lewandowski (7.67).

To nie koniec sukcesów lekkoatletów ze Stalowej Woli. Zawodnicy Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Międzynarodowej Parafiadzie, która odbyła się w miniony weekend w Warszawie zdobyli 23 medale, w tym: 11 złotych, 6 srebrnych oraz 6 brązowych. Nasi zawodnicy uczestniczyli również w Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce w Krakowie zdobywając 3 medale: 1 złoty, 1 srebrny oraz 1 brązowy.