Stal pokonała Cracovię Kraków
[VIDEO]

Stal Stalowa Wola na własnym stadionie pokonała rywala z ekstraklasy Cracovię Kraków 1:0. Mateusz Kantor w 82 minucie strzelił jedyną bramkę tego meczu. Nasi grają dalej w Pucharze Polski!

To było spotkanie pełne emocji, oprócz stalowowolskich kibiców niewiele osób stawiało na to, że to właśnie Stal Stalowa Wola przejdzie dalej w Pucharze Polski. Jednak udało się i nasza drużyna pokonała faworyta tego spotkania- drużynę z ekstraklasy Cracovię Kraków. Trybuna wschodnia stalowowolskiego stadionu wypełniona była kibicami, którzy przez całe spotkanie zagrzewali zielono-czarnych do boju.

Pierwsza szansa na gola pojawiła się już w szóstej minucie tego spotkania, kiedy to Damian Juda spotkał się sam na sam z bramkarzem krakowskiej drużyny. Przez następne kilka minut piłkarze Cracovii próbowali przechytrzyć obrońców Stali i dostać się pod bramkę. W piętnastej minucie na strzał z dystansu zdecydował się Milos Kosanović. Tomasz Wietecha bez trudu złapał piłkę. W trzydziestej ósmej minucie meczu niecelnie z pola karnego strzela Saidi Ntibazonkiza. Ostatnie minuty pierwszej połowy należały jednak bezapelacyjnie do piłkarzy Stali. Krakowscy obrońcy mocno musieli się natrudzić by odeprzeć atak naszych zawodników. A to właśnie przed naszymi dwukrotnie pojawiła się szansa na bramkę, nie udało się jednak jej wykorzystać. Sędzia doliczył minutę do czasu gry. W pierwszej połowie żaden zawodnik nie został ukarany żółtą bądź czerwoną kartką. Żaden z trenerów nie zdecydował się też na zmianę zawodników.

Od pierwszych minut drugiej połowy, piłkarzy Stali do gry mocno dopingowali stalowowolscy kibice. W pięćdziesiątej trzeciej minucie Marcin Kuś wbiega z piłką w pole karne rywala, obrońcy odbierają mu jednak piłkę. W sześćdziesiątej minucie meczu za Bartosza Żurka wchodzi Łukasz Zejdler. Minutę później Wojciech Reiman próbuje trafić w siatkę przeciwnika, strzela jednak za wysoko, piłka poleciała ponad poprzeczkę. W sześćdziesiątej minucie gry zawodnik Cracovii Mateusz Żytko został ukarany czerwona kartką za faul na Wojciechu Fabianowskim. Sytuacja wyglądała naprawdę groźnie. Piłkarz naszej drużyny długo nie mógł podnieść się z murawy. W sześćdziesiątej ósmej minucie spotkania w polu karnym pojawiła się świetna okazja na pierwszą bramkę, niestety Wojciech Fabianowski i Radosław Mikołajczak minęli się z piłką. Minutę później żółtą kartką zostaje ukarany zawodnik rywali Tomasz Wełna. W sześćdziesiątej dziewiątej minucie następuje zmiana w składzie krakowskiej drużyny, Edgar Bernhardt zastąpił Tomasza Wełnę. Minutę później zawodnik Stali Radosław Mikołajczak został ukarany żółtą kartką. W siedemdziesiątej trzeciej minucie kolejna zmiana w Cracovii- Vladimir Boljević zmienił Nowaka. W siedemdziesiątej dziewiątej minucie gry o mały włos padłby pierwszy gol. Damian Łanucha z ok. 30 metrów trafił na szczęście w poprzeczkę. Ta akcja zmobilizowała kibiców do jeszcze intensywniejszego dopingu. Cała wschodnia strona stadionu na stojąco zagrzewała do walki naszych piłkarzy. W osiemdziesiątej drugiej minucie meczu padła jedyna bramka tego spotkania. Dzięki wspaniałej akcji Radosława Mikołajczaka, który lewym skrzydłem poprowadził piłkę, podał ją do Mateusza Kantora, który tylko dokończył dzieła. Kibice oszaleli na widowni. Stal prowadziła 1:0. Ostatnie minuty gry przysporzyły wiele emocji. Piłkarze Cracovii ze wszystkich sił próbowali wyrównać wynik. Nasi ostro odpierali ataki rywali, efektem czego była żółta kartka dla Sylwestra Sikorskiego w osiemdziesiątej siódmej minucie gry. Minutę później pod naszą bramką zrobiło się naprawdę groźnie. Na szczęście Tomasz Wietecha obronił strzał Milosa Kosanovicia. W dziewięćdziesiątej minucie gry Tomasz Majowicz zmienił Radosława Mikołajczaka. Sędzia doliczył trzy minuty do czasu. Zawodnicy Cracovii próbowali jeszcze za wszelką cenę zremisować, w polu karnym pojawił się nawet bramkarz krakowskiej drużyny. W dziewięćdziesiątej drugiej minucie żółtą kartkę zobaczył jeszcze Tomasz Wietecha. Wszystkie starania krakowskiej drużyny spełzły na niczym. Stal wygrywa mecz 1:0 i tym samym awansuje do kolejnej rundy Pucharu Polski!

W drużynie Stali Stalowa Wola grali: Tomasz Wietecha, Wojciech Reiman, Sylwester Sikorski, Mateusz Kantor, Michał Kachniarz, Damian Juda, Damian Łanucha, Mateusz Argasiński, Radosław Mikołajczak, Tomasz Majowicz, Michał Bogacz, Wojciech Fabianowski, Tomasz Płonka

W drużynie przeciwników wystąpili: Matko Perdijić, Marcin Kuś, Mateusz Żytko, Milos Kosanović, Tomasz Wełna, Edgar Bernhardt, Łukasz Zejdler, Bartosz Żurek, Sławomir Szeliga, Saidi Ntibazonkiza, Marcin Budziński, Bartłomiej Dudzic, Dawid Nowak, Vladimir Boljević.

Siwy

Materiał video

Przewiń do komentarzy

~$$$

Na forum było kilka tematów o skopanych inwestycjach i zaprzepaszczeniu potencjału miasta. Trzeba być ślepym, aby tego nie zauważyć.

Park pod SM
Idealny przykład, jak wybudować nieużyteczny park za wysoką kwotę. Może kostka granitowa ma być bronią na rowerzystów realizowaną na rzecz akcji reklamowej "Miasto rowerów". Obiekt nie przyciągnie do nas turystów, a utrzymanie będzie drogie.

Biblioteka, KUL, Politechnika
Miasto powinno inwestować w naukę, ale cały projekt wymyka się spod kontroli. Stalowa Wola nie jest miastem studenckim. Filia KUL, oddział PRz z 2 kierunkami i kilka prywatnych nie tworzą atmosfery akademickiej. Tutaj studiują ludzie, którzy nie dostali się na lepsze uczelnie lub nie chcą jechać za daleko. Budynki są rozrzucone po całym mieście, co utrudnia komunikację i stworzenie zaplecza. Zbudowano bibliotekę i postawiono 2 kurniki przed wejściem. Ktoś tak zaprojektował, ktoś ten projekt zatwierdził. Na plus zasługuje fakt, że to jeden z najładniejszych budynków. Idziemy dalej. Budynek Polibudy. Zbudowano tylko jedno piętro na bieżące potrzeby. A co tam, jak będzie trzeba, postawimy kolejny bunkier (jak nie ma miejsca to po drugiej stronie miasta). Dla projektantów ważniejszy był wielopoziomowy parking podziemny. Wyposażenie tragiczne. Postawiono na bajery i wodotryski zamiast na użyteczność. Szczegóły pod tym newsem. Obiekt jest otoczony olbrzymimi parkingami, jakby każdy student miał przyjechać własnym samochodem, a jeszcze zostaną wolne miejsca! KUL - nikt nie zauważył, że powstają hotele zamiast laboratoriów. Zamiast dużego, wysokiego, reprezentacyjnego obiektu powstają klocki kosztem Parku Jordanowskiego.

Skopanych inwestycji jest więcej - na forum było wielokrotnie.

~kosa

GTW- życzę powodzenia, już raz postawiliście na byłego Pana Starostę.
Co do sympatyków Stali, jest prosty sposób sprawdzenia ilu ich jest naprawdę, comiesięczna dobrowolna darowizna na rzecz kochanego klubu, np. po 2ozł takie kieszonkowe dla kochanego dziecka.
Ps. co do polityki dużo się jeszcze musisz uczyć, życzę powodzenia .

~GTW

KOSA zapomniales jeszcze o czyms,lub jestes czegos nieswiadomy.Akurat te Twoje argumenty o demokracji i wiekszosci to nasze asy w rekawie.Tak naprawde nie zdajesz sobie sprawy z tego ilu sympatykow ma Stal w Stalowej Woli.Jedni sa bardziej zapaleni i chodza na wszystkie mecze nawet w nizszych ligach,inni przychodza tylko na ciekawsze wydarzenia,ale kazdy temu klubowi zyczy jak najlepiej.Sa to tysiace ludzi i jest to srodowisko ktore umie bardzo dobrze sie zorganizowac gdy zachodzi potrzeba.Moze nie az tak silne aby wybrac sobie prezydenta miasta,ale sadze ze wystarczajaco silne aby w nastepnych wyborach samorzadowych(za rok)wprowadzic do rady miasta 3 swoich przedstawicieli.Nie ma drugiego tak licznego i zorganizowanego srodowiska w tym miescie.I tych przedstawicieli do rady miasta wprowadzimy.A co to bedzie oznaczalo to popytaj kogos kto zna sie na polityce i stalowowolskich realiach.My o swoje bedziemy walczyc do skutku i nigdy nie damy temu klubowi zginac.Dopiero wszyscy z nami zaczna sie liczyc.Jak demokracja to demokracja!

~kosa

Bikeland- jest demokracja a w demokracji większość wygrywa, większość decyduje co dla nich jest priorytetem, Tyle w tym temacie, nie masz wyjścia i musisz się z tym pogodzić. Większość zadecyduje o bycie kopaczy ze Stali.
Dla wiekszości są ważniejsze przedszkola, żłobki, szkoły,parki, boiska szkolne, dobry stan dróg i chodników. Tak Bikeland powiesz przyziemne sprawy ale jak potrzebne niezbędne do codziennego życia w mieście.
Z mojej strony tyle, widzę że dalsza dyskusja nie ma sensu, nadajemy na innych falach.

~Bikeland

Hehe oj "kosa" ale Ty jestes zabawnyumiechnie widze zeby ktos sie tu podniecal.Tak samo kasa z moich podatkow idzie na to i na inne rzeczy ktore do niczego nie sa mi w tym miescie potrzebne.Do takich gałganow jak Ty argumenty nie trafiaja ale trzeba sie przyzwyczaic ze sa ludzie myslacy i parapety.Nikt od miasta kasy nie wymusza,my sie upominamy o to co Stali sie nalezy.Uwazam ze inwestowanie w sport ma o wiele wiekszy pozytek dla miasta niz wiele innych "inwestycji" naszych wladz z prezydentem na czele.Chcesz sie spierac na argumenty?Chetnie nawet na zywo spotkam sie z Toba jesli starczy Ci odwagi zeby przyjsc i uwierz ze nie mam zamiaru przetracic Ci nosa.Powiem Ci ile kasy zostalo DOSŁOWNIE wyrzucone w błoto i co to byly za wydatki.Miasto ma obowiazek wspierac swoja wizytowke,bo innej nie ma.A czym jest miasto bez swoich znakow?Grajdolkiem.A ile zarabiaja nasi pilkarze?Pensje sa najmniejsze w calej lidze.Co do zawodu pilkarza to zarabiaja tyle ile chca im placic wiec co zazdroscisz?Trzeba bylo grac w pilke to moze tez bys tyle zarabial.To sa prawa rynku,kazdy jest wynagradzany na tyle,na ile jego praca jest ceniona.Oj widac ze zawisc przez niektorych przemawiaumiech Smiac mi sie chce z takich malych ludzikow...

~kosa

Rucco sam jesteś debilem terorystą , w hamski sposób wymuszacie kasę od miasta. Jeszcze jeden mecz ze Slaskiem Wrocław oczywiscie przegrany i wszystko wróci do normy.
Rucco powiedz mi ile miesięcznie powinien zarabiać taki kopacz w Stalówce, ile trener a ile działacze. Może wiesz ile Oni zarabiają, mieszkańcy miasta są ciekawi na co ich kasa z podatków idzie.
Rucco nie podniecaj się, jak już pisałem jedna jaskółka wiosny nie czyni, więcej napewno nie przyleci.

~Sanczo

ERNEST piłka nożna to najpopularniejsza rozrywka na swiecie ogladana przez ciezkie miliony ludzi.W Stalowej Woli rowniez nie ma innej imprezy ktora gromadzi tyle osob czesciej niz raz do roku(dni Stalowej).Pamietaj o tym ignorancie i nie patrz tylko na czubek wlasnego nosa bo jako jednostka masz niewiele do gadania.Prezydent mimo ze nie jest kibicem i zwolennikiem Stali to jednak pieniadze dal.Dlaczego?Bo widocznie dotarlo do niego ze jest dla kogo,ze domaga sie tego spora rzesza ludzi chcacych ogladac futbol na jakims poziomie.To jest w tym miescie tradycja a ten klub to firma zaniedbana przez wladze.Ale takie kluby nie gina,po kryzysie zawsze wychodza na swoje i w tym przypadku bedzie podobnie.A Ty nie musisz chodzic na mecze,idz na dzialke plewic pomidory,zbieraj znaczki,kup sobie motor albo rolki,nikt Ci sie w Twoje pasje wtracal nie bedzie...Tylko Stal - Tylko ZKS !

~do ERNEST

Dla kilku tysięcy osób w Stalowej Woli i okolicach piłka nożna to dobra rozrywka, jedna z niewielu z regionie. Niech prezydent nie zapomina o tym, że kibice piłkarscy to podatnicy, skoro są pieniądze, na nikomu niepotrzebny pomnik patrioty, bibliotekę, do której nikt nie chce się wprowadzić, wiecznie w budowie budynek KULu, to powinny też być na drużynę z 75-letnią tradycją. A jak Ci się nie podoba piłka nożna i informację o niej - to po co tu wchodzisz i komentujesz? Zajmij się swoim niedennym hobby.

~ERNEST

Nie podniecaj się rucco bo ci żyłka pęknie. Nie ma bardziej dennej rozrywki jak oglądanie nazelowanych kopaczy łapiących się za torby jak strzelą gola.

~Rucco

do "kosa" my sie nie upominamy o czyjes pieniadze tylko O SWOJE bo ten klub to wizytowka tego miasta i to najwieksza,mimo ze gra teraz w 2 lidze.To jest zaniedbana przez miasto marka i za to ktos powinien beknac.Nalezy mu sie duzo wieksze wsparcie niz obecne.
A do reszty ujadaczy,nazywajacych kibicow plebsem.Czy Wam sie to podoba czy nie,zaptrzebowanie w tym miescie na dobra pilke jest bardzo duze.Przyjdzcie na kolejny mecz w Pucharze Polski,w ktorym zmierzymy sie ze Slaskiem Wrocław,niedawnym mistrzem Polski,klubem ktory w chwili obecnej to absolutny top polskiej piłki.Stadion na pewno peknie w szwach,zjawi sie kilka tysiecy kibicow.Atmosfera bedzie wspanial,juz teraz moge wam to zagwarantowac.Jesli po takim meczu niezmienicie swojego podejscia do tematu to bedzie oznaczalo tylko jedno - jestescie zwyklymi zawistnymi,zapyzialymi wiesniakami.Zawsze w szkole i w pracy buractwo interesowalo sie motoryzacja i innymi glupotami a mieszczanstwo sportem,glownie futbolem.Kto nie lubi Stali i pilki noznej to kartofel!!!

~dobry mecz

1/16 PP
Stal Stalowa Wola - Śląsk Wrocław

(Śląsk w poprzednim sezonie zakończył rozgrywki na 3-cim miejscu).
Interesujący meczyk się zapowiadaumiech

~piukaż

zaorać i nasadzić sosen, będzie czystrze powietrze w mieście

~dr. kidler

prezydent sportu nie lubi, widać po nim, lubi czytać, wybuduje drugą bibliotekę!

~Wiktor

Naprawdę, wielki szacunek dla naszych piłkarzy. Już nie pierwszy raz nasi chłopcy pokonali 1-ligowców (mam na myśli 5:0 z Lech Poznań w karnych ^^). Wdłg. mnie sz.p. Prezydent Miasta St.Wola powinien dofinansować nie tylko naszych świetnych piłkarzy, ale i także młodzików, którzy grają wprost świetnie jak na nich patrze ;)

PzDr. Stalowowianin xD

~Kate

Atmosfera na meczu była taka jak powinna być, sektor aktywnego kibica przyprawiał mnie o ciarki i to dzięki ich poniekąd dopingowi było tak wiele super akcji naszych wspaniałych piłkarzy. Tomek bramkarz jest na każdym meczu super niezawodny a i teraz pokazał klasę. Będę chyba chodziła na każdy mecz, coraz bardziej mi się podoba!!!!!

~kosa

CYTAT
mr.D
No Panie Prezydencie, chłopaki z Zarządu się spisali na medal. Pora rozbic świnkę skarbonkę i przestac grymasic.

Myślę że powinniśmy dać przykład i sami ją zasilać a nie ciągle prosić od innych i liczyć na skrobane./gdzie jest i ile jest kasy z hali targowej/.
O siłe Stali Stalowa Wola świadczy brak sponsora strategicznego, a jedna jaskółka nie czyni wiosny.

Uczciwie trzeba przyznać że mecz był świetny. Jak tak Stal będze grał dalej powinno w sprawie kasy coś ruszyć. Bądzmy dobrej myśli.

~0,5l

umiech))) hej Stalóweczka!!!

mr.D

~adam

TOMEK WIETECHA SZACUN, KANTOR- SZACUN! STALÓWKA JEST WIELKA!

~dr_

Ja chciałbym też pogratulować chłopakom z Zarządu Spółki, mecz z Rakowem i dzisiejszy z Cracovią to także Wasz sukces. W dobie kryzysu i ciągłych problemów są też lepsze momenty. Jutro losowanie kolejnego przeciwnika, oby był to rywal z samego topu i kolejne piłkarskie Święto w Stalowej Woli!

~Jacek

Hej Szlezak dawaj pieniądze hej Szlęzak dawaj pieniądze umiech

~Jacek

wyborca

~iks: O parku ze str(um)yczkiem ani o rzeźbach JE prof. Magdziaka media nie wspominają, bo to żadna atrakcja. Park jest nieużyteczny. Jest szansa na odrodzenie sportu.

Pełna relacja: Relacja Stal-Cracovia

wyborca

Z forum Wirtualnej Polski:
- Stalowa Wola? A gdzie to leży? W Karpatach?
- Hejterku, zajmij się nauką, to się dowiesz.
- Wstyd, że nie wiesz, przecież tam Chopin mieszkał.
mlotek

wyborca

Kiedyś pokonaliśmy Lech Poznań, dziś zwyciężyliśmy z Cracovią. Niedługo kolejny mecz Pucharu Polski na Hutniczej. Kibiców będzie jeszcze więcej!

Kiedyś dyskutowaliśmy o promocji miasta. Powtórzę ponownie nasze znane marki:

* Huta Stalowa Wola - dziś niewiele pozostało, większość w rękach zagranicznych
* Stal Stalowa Wola - nie wolno zniszczyć sportu w naszym mieście
* Miasto Rowerów - ten tytuł odchodzi w zapomnienie

Poza tematem: Stello, oddawaj porty 5222 i 8074.

~aaa

Ciesze się, że macie sportu wiecej. I w tym jesteście lepsi od innych. Zastanawiałam się kiedyś będąc na meczu, dlaczego z pośród wielu innych, na stadionie nie ma napisu redakcji - takiego reklamowego.

~rambo

TYLKO STAL HARTOWANAW OGNIU RESZTA TO POPIÓŁ!

ZKS_STAL

Jak widze to nagłośnienie sprzed Gierka na tych kołach od traktora na zdjeciach z meczu to uwazam, że dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli Pan Chmielewski powinien dostac wyższą pensje. Przysługuje mu dodatek z okazji 3 grupy inwalidztwa umysłowego. No chyba, że tego z okna nie widział, to przepraszam...