Stal przegrała aż 4:0 z Motorem Lublin

Image

Kubeł zimnej wody spadł na naszych piłkarzy, którzy przegrali w sobotę z Motorem Lublin aż 4:0. Kolejny mecz zagramy z Wisłą Puławy. Oby był to ostatni przegrany mecz zielono-czarnych.

Po sukcesach w Pucharze Polski kibice mieli nadzieję, że zielono-czarni będą kontynuować pasmo sukcesów. Wydawało się, że skoro nasi pokonali Cracovię Kraków gra z rywalami z II ligi pójdzie jak po maśle. Niestety, rzeczywistość okazała się być zupełnie inna. Stal przegrała drugi mecz tego sezonu.

Pierwszy mecz nasi piłkarze zagrali z Limanovią Limanowa. Mimo wielu starań przegrali 1:0. Mieliśmy jednak nieco szczęścia, gdyż okazało się, że sześciu zawodników drużyny przeciwnika (Radosław Kuligowski, Lifa Sadio, Paweł Pyciak, Rafał Komorek, Mateusz Orzechowski, Karamo Sane i Bartłomiej Pająk) nie było uprawnionych do gry. W tej sprawie nasi dostali już stosowne pismo z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Limanovia może odwołać się od decyzji PZPN-u, a my staliśmy się niechcący zwycięzcami.

3 sierpnia Stal Stalowa Wola zmierzyła się z Motorem Lublin. Mecz oglądało wielu kibiców lubelskiej drużyny, którzy zagrzewali swoich mocno do wali. Spotkanie zakończyło się kompletną porażką naszych piłkarzy, gdyż przegrali aż 4:0. Pierwsza bramka tego spotkania padła już w 6 minucie gry. Kacper Wróblewski pokonał naszego bramkarza. W pierwszej połowie w drużynie rywala doszło do dwóch zmian. Mateusz Broź zmienił Ihora Mihałewskyja, z kolej Dennis Mooy zastąpił Ivana Udarevića. W drugiej połowie nastąpiła kolejna zmiana u przeciwnika. Konrad Wrzesiński wszedł za Damiana Jaronia. To posunięcie trenera Motoru Lublin Przemysława Delmanowicza okazała się strzałem w 10-tke, gdyż to ten właśnie zawodnik stał się bohaterem dnia będąc najlepszym strzelcem tego meczu. W 81 minucie zdobył pierwszą bramkę, w 90 minucie gry wbił naszym kolejnego gola. Trener Stali Paweł Wtorek w 2 połowie zdecydował się na dwie zmiany. Mateusz Kantor wszedł za Damiana Łanucha, Patryk Tur zastąpił Dawida Komadę.

Sędzia podczas tego spotkania siedmiokrotnie pokazał piłkarzom żółtą kartą. W pierwszej połowie zostali ukarani zawodnicy rywali: Kacper Wróblewski i Dawid Ptaszyński. W drugiej połowie 3 piłkarzy Stali Stalowa Wola ujrzało żółtą kartkę: Dawid Komada, Wojciech Reiman, Radosław Mikołajczak. Kartki otrzymali także piłkarze z Lublina Patryk Koziara i Piotr Karwan.

W drużynie Stali Stalowa Wola zagrali: Tomasz Wietecha, Michał Czarny, Wojciech Reiman, Sylwester Sikorski, Damian Łanucha, Adrian Bartkiewicz, Wojciech Fabianowski, Mateusz Argasiński, Radosław Mikołajczak, Michał Bogacz, Dawid Komada, Mateusz Kantor i Patryk Tur.

W drużynie przeciwników wystąpili: Paweł Lipiec, Kacper Wróblewski, Piotr Karwan, Ivan Udarević, Damian Falisiewicz, Dawid Ptaszyński, Patryk Koziara, Damian Jaroń, Tomasz Sedlewski, Damian Kądzior, Mihałewskyj, Mateusz Broź, Dennis Mooy, Konrad Wrzesiński.