Legionovia nie złamała Stali

W meczu 7 kolejki II ligi, grupy wschodniej, Stal Stalowa Wola pokonała na własnym boisku beniaminka tej klasy rozgrywkowej, Legionovię Legionowo 2:0 (1:0).

Bramki zdobył kapitan zespołu Wojciech Fabianowski w 32 oraz 49 minucie spotkania.

Mecz rozpoczął się o godzinie 16.00

Widzów: 700

Stal: Wietecha Kantor Czarny Bogacz Bartkiewicz Mikołajczak (86.Sikorski) Argasiński Łanucha Majowicz (89.Komada) Fabianowski (64.Kachniarz) Płonka (74.Juda) Legionovia: Marcinkowski Goliński Łukasik Lendzion Pielak Tlaga Tomczyk (77.Złotkowski) Romanczuk Janusiński (46.Sołtys) Lewicki Bojas

Żółte kartki: Fabianowski,Łanucha,Mikołajczak (Stal) - Łukasik (Legionovia).

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).

Stal przystąpiła do sobotniego spotkania z respektem do rywala, bowiem pomimo że Legionovia jest beniaminkiem, to w dotychczasowych spotkaniach radziła sobie dobrze, wygrywając trzy ostanie spotkania. Początek meczu mógł się podobać, zwłaszcza kilka bardzo ładnych i składnych akcji w wykonaniu piłkarzy Stali, było nagradzanych brawami przez publiczność. Pierwszą akcję przeprowadzili zawodnicy Legionovii, jednak to Stal miała wyborną okazję do objęcia prowadzenia, kiedy w 5 minucie główkował Płonka ale Marcinkowski instynktownie wybronił strzał. Dosłownie pięć minut później w podobnej sytuacji znalazł się Fabianowski, jednak i tutaj, górą był bramkarz gości. Powoli do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Legionovii i coraz więcej pracy w bramce miał Tomasz Wietecha. Najpierw szczęścia próbował Janusiński a kilka minut później dwukrotnie na bramkę Stali uderzał Lewicki, raz górą był Wietecha, a drugim razem, piłka przeleciała minimalnie obok słupka. Bramkarz „Stalówki” niesamowicie denerwował się na obrońców, którzy podchodzili zbyt blisko swojej bramki, co stwarzało dobre okazje dla przyjezdnych. Kiedy wydawało się że Stal, wobec niefrasobliwej gry, straci bramkę, gol padł ale...dla Stali. Piłkę po podaniu Łanuchy dostał Fabianowski i po ograniu bramkarza i obrońcy Legionovii, wpakował piłkę do siatki. Po objęciu prowadzenia, sytuacja szybko wróciła do normy, czyli przewagę ma boisku zyskała Legionovia, jednak do przerwy wynikł nie uległ zmianie. Warto odnotować jedynie, że żółtą kartką za zagranie ręką ukarany został Fabianowski, a już po gwizdku sędziego, kartonik w tym samym kolorze otrzymał Łanucha.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, Legionovia coraz śmielej poczyna ła sobie na połowie Stali, jednak znów bramkę strzeliła drużyna będąca dotychczas stroną atakowaną i znów uczynił to Wojciech Fabianowski, wykorzystując podanie Mikołajczyka. Legionovia w tej chwili nie mając już nic do stracenia, rzuciła się do ataku, choć w 54 minucie, bramkę na 3:0 mógł zdobyć Płonka, jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Marcinkowskim. Ze strony gości, bardzo dobre sytuacje miał Lewicki, jednak przy sytuacji z 64 minuty, świetnie zachował się Wietecha a w 90 minucie piłkarz Legionovii minimalnie przestrzelił. W 78 minucie, żółtą kartkę ujrzał Mikołajczak.Zdominowana przez Legionovię, Stal, miała okazję do podwyższenia wyniku w 86 minucie ale skończyło się na strachu. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Pomimo sporych błędów w obronie, Stal nie straciła bramki i może dopisać sobie kolejne trzy punkty. Po serii dzisiejszych spotkań, Stal z 14 punktami, została wiceliderem.