Olimpia Zambrów lepsza o jedną bramkę

Piłkarzom Stali Stalowa Wola nie udało się podtrzymać zwycięskiej passy. W sobotę, dotychczasowy wicelider II ligi, uległ beniaminkowi tej klasy rozgrywkowej, Olimpii Zambrów 0:1 (0:1).

Już na samym początku spotkania rozgrywanego w Łomży, doskonałą okazję do zdobycia bramki mieli gospodarze, kiedy to w 2. minucie w sytuacji sam na sam z Tomaszem Wietechą, znalazł się Tomasz Jakuszewski, jednak nasz bramkarz potwierdził świetną formę i wyszedł z pojedynku zwycięsko. 15 minut później zaatakowała Stal, ale groźną sytuację zażegnał Olszewski. Zaledwie kilka minut później, Stal znów miała okazję na zdobycie gola, ale tutaj również ofiarnością wykazał się piłkarz Olimpii, Bartłomiej Dołubizna. Warto zaznaczyć że obaj zawodnicy przerywając akcję Stalówki, zostali ukarani żółtymi kartkami. W 25. minucie na bramkę Wietechy uderzał Dołubizna, dobić piłkę próbował jeszcze Poduch, ale bramkarz Stali był na posterunku. Nasi piłkarze próbowali atakować, jednak to gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Przemysława Jastrzębskiego, który w 37. minucie przelobował Tomasza Wietechę i zdobył bramkę dla Olimpii. Asystę przy golu zaliczył Tomasz Jakuszewski.

Drugą połowę od ataków rozpoczęli piłkarze Stali, których gra wyraźnie różniła się na plus, od tej z pierwszej połowy. Stalówka miała swoje okazje zdecydowanie częściej niż w pierwszej połowie, a pod koniec meczu przewaga naszych piłkarzy była już bardzo widoczna, jednak albo brakowało precyzji, albo dobrze spisywali się obrońcy Olimpii.

Olimpia: Czapliński – Olszewski, Gogol, Piłatowski, Szczepanik – Jastrzębski, Dołubizna, Grzybowski, Jakuszewski (57.Steć), Gagacki (64.Kuczałek, 73.Sobótka) – Poduch.

Stal: Wietecha – Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Kantor, Majowicz (55.Komada), Reiman, Argasiński, Łanucha, Sikorski (55.Juda), Fabianowski.

Bramka: Jastrzębski (37).

Żółte kartki: Dołubizna, Gogol, Olszewski, Sobótka (Olimpia) – Reiman, Łanucha, Komada (Stal).

Widzów: 300 (kibiców ze Stalowej Woli: 170).

Stal po spotkaniu w Łomży zajmuje 3 lokatę z 14 punktami na koncie. W następnej kolejce, nasi piłkarze zmierzą się na własnym boisku z Pelikanem Łowicz. Początek spotkania w sobotę, 21 września, o godzinie 16.00