Wysokie zwycięstwo na pożegnanie

Image

Piłkarze Stali założyli sobie, że wygrają wszystkie spotkania do końca roku. Początek meczu wskazywał, że nie uda się tego osiągnąć. Zawodnicy Stalówki wyszli na boisko jakby uśpieni tym ponurym dniem i to piłkarze Świtu mieli przewagę, ale gdy Stal się nareszcie przebudziła, dała prawdziwy popis gry.

Stal Stalowa Wola - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:0 (0:0)

Bramki: Argasiński (49), Reiman (71, 88), Juda (90).

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Kantor - Mikołajczak, Argasiński, Reiman, P.Tur (90. Majowicz), Łanucha (80. Juda) - Płonka (85. Fabianowski).

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Domżal - Krzymiński (52. Melon), Kiwała (75. Adamski), Sosnowski, Reinaldo Melao - Szabat, Maślanka (60. Rembiejewski), Drwęcki, Obem, Nowotka - Szczepański.

Żółte kartki: Reiman (Stal) – Kiwała, Obem, Drwęcki (Świt).

Czerwona kartka: Bartkiewicz (Stal).

Sędziował: Ł. Sobiło (Legnica).

Widzów: 650

Piłkarz meczu: Wojciech Reiman (Stal).

Świt w początkowej fazie spotkania przeważał, stwarzając sobie groźne sytuacje. W 17. minucie Adrian Bartkiewicz został wyrzucony z boiska. Sytuacja była kuriozalna, bowiem piłkarz Świtu przewrócił się o własne nogi a sędzia zakwalifikował to jako zamiar kopnięcia piłkarza drużyny przeciwnej i... pokazał Bartkiewiczowi czerwoną kartkę. Ta sytuacja obudziła zawodników Stalówki, którzy zaczęli grać, tak jak przyzwyczaili do tego swoich kibiców. W 37. minucie Płonka znalazł się w idealnej sytuacji do zdobycia gola, jednak piłka zatrzymała się na słupku. Przed przerwą, Stal wykonywała rzut wolny pośredni, jednak Reiman nie zdołał znaleźć luki w szczelnie zamurowanej bramce gości. Tuż po przerwie Świt zdobył bramkę, jednak sędzia odgwizdał spalonego. Arbiter w drugiej połowie już nie „szalał” z kartkami, choć patrząc na jego wyczyny w pierwszych 45 minutach, można było podejrzewać że w tym meczu padnie rekord w ilości pokazanych kartek. W 49. minucie Stal wykonywała rzut rożny, po którym piłkę do siatki skierował Argasiński a asystę zanotował Reiman. Stal nadal atakowała a goście coraz bardziej opadali z sił. W 71. minucie gola zdobył Reiman po zagraniu Łanuchy. W 88. minucie, Wojciech Reiman mógł ponownie cieszyć się ze zdobycia bramki, ponieważ jego strzał przepuścił pod sobą bramkarz Świtu. Już w doliczonym czasie gry czwartego gola zdobył Juda, spokojnie ogrywając obrońcę oraz bramkarza Świta i pakując piłkę do siatki ku uciesze kibiców Stalówki.

Piłkarze Stali godnie pożegnali się z własną publicznością. Teraz czeka ich jeszcze wyjazdowe spotkanie z Radomiakiem oraz Limanovią. Stal zajmuje 3 miejsce z dorobkiem 28 punktów.

Materiał video

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~egon

~ger, teraz już mam 100% pewności, że robisz na stronie Stalowemiasto za zwykłego prowodyra. Wpisujesz się w niemalże każdym temacie Stalówki, jesteś nastawiony z góry negatywnie do tego Klubu. Nie wiem w ogóle, czy jest sens się tutaj z tobą przekrzykiwać, ty internetowy trollu, bo ty jesteś po prostu niezatapialny. Jeśli nie wiesz, co to jest średnia arytmetyczna, to ja nie mam zamiaru ci tego tłumaczyć. Wracaj do podstawówki i nadrabiaj zaległości, bo na prawdę jesteś żałosny.

kesiek

kesiek

~Muki-prezydenta głównym celem jest budowanie jak najwięcej bibliotek które przynoszą straty i drogie w utrzymaniu a kto wykłada na utrzymanie mieszkaniec bo z jego podatków idzie ta kasa w błoto.Mecz definitywnie był ustawiony pod piłkarzy Świtu chodzi mi o to że sędzią próbował na siłę wywalczyć wynik dla gości żeby wygrali i robili co chcieli na boisku przykład czerwona kartka dla Bartkiewicza której nie powinno być nawet na żółtą ona nie była ta sytuacja na filmie jest pokazane jasno jak piłkarze Świtu obaj polecieli na niego a później jeden ze Świtu przeszedł jeszcze kawałek i przewrócił się nawet tego sędzia główny nie widział tylko zawołał go boczny pogadali sobie i kartka.Świty faulowali jak chcieli i nawet albo sędzia nie przerywał akcji lub upomniał a jak naszym się zdarzyło to od razu albo kartonik albo przerwanie akcji zresztą jest tu wszystko opisane http://www.sport(...)i-lidze. Ale Stalóweczka to mądry zespół i pokazał że i w 10 można wygrać mecz i to wysoko.Wiec chwała chłopakom za wygranie meczu.Wiec panie prezydencie szykuj kasę na piłkę a nie wywalaj w błoto w bzdurne biblioteki czy pomniki i w końcu zacznijcie budować kolejną trybunę a nie obiecanki cacanki i zróbcie sektor dla kibiców w końcu bo jest gdzie i nie trzeba dużej kasy żeby go zrobić nawet podczas remontu

~Parapet

Niestety porównując ostatnie dwa sezony z latami 2007-2010 to jest bardzo mizernie. Mam nadzieje, ze ostatnie wyniki powoli przyciagna kibiców którzy "obrazili" sie na Stal z czasów np Kality, gdy drużyna grała bez charakteru. Teraz wraca to co kibice cenią, czyli ostra walka przez 90 min, a takze naprawdę dobre wyniki. Oby frekwencja regularnie rosła i obysmy odbudowali atmosferę sprzed 3-4 lat!

~Muki

Może aktualnie frekwencja tyle wynosi, ale zapotrzebowanie na piłkę na wysokim poziomie jest w naszym mieście i na całym Podkarpaciu. Jeszcze nie dawno chodziło 7 tysięcy na mecze z Widzewem, Śląskiem, GKS Katowice itp. Nie ma stadionu, nie ma godnych przeciwników, nie ma kibiców gości (z nimi zawsze jest lepsza atmosfera meczu i większa frekwencja) stąd tyle osób. Drużyna z dobrym stadionem i pomocą miasta o wiele łatwiej znajdzie sponsorów niż bez stadionu i Prezydentem co ma daleko gdzieś sport zawodowy.

~Parapet

Ger, a według Ciebie co to jest średnia? Bo wg mnie średnia arytmetyczna rzeczywiście wynosi ok 700 na mecz umiech

~ger

egon glupis i tyle !!!!!!!!!!700 hahah moze ci sie zera powtorzyly wiesz co to srednia???????

~Janko

O przetargu nie ma mowy bo są to celowe działania Szreka, który gra na czas, żeby tylko roz...yć klub. Brodaty pływak już mówił, że budowa tak skomplikowanej trybuny (pojemność ok. 2000) może potrwać nawet 3 lata!

~parapet

To z sektorem gosci to akurat dobre pytanie. MOSIR obiecuje i obiecuje. Tak samo nie wiadomo co dalej ze stadionem. Wczesniej mowiono ze jesienia rusza pierwsze prace a tu nawet o przetargu nie ma mowy. Czy StaloweMiasto mogloby sie dowiedziec jak wyglada sprawa dalszych prac na stadionie?

~kleryczek

"KIEDY SEKTOR GOŚCI? " wy pekajła z tbg nie pytajcie bo i tak nie przyjedziecie chyba ze kazdy z was do opieki będzie miał swoich 2 policmajstrów a masz talerz czterech

~maorys

o co chodzi z akcją na podkarpaciu "wszystkie stale kochają siare" heheheh??????

~egon

Miasto powinno jeszcze bardziej, niż dotychczas wspierać ten zespół. To ostatni, zawodowy zespół w Stalowej Woli, na którego występy może przychodzić przy dobrych wiatrach nawet po kilka tysięcy widzów. Ktoś, kto się nie interesuje Stalówką może podzielać zdanie ~anity, ale ludzie chodzący na mecze Stalówki tażke płacą podatki i oni też mają pełne prawo oczekiwać od włodarzy naszego miasta zainteresowania Klubem. Nie wiem ile miasto będzie kosztowało miesięczne utrzymanie np. tej nowej biblioteki, ale śmiem twierdzić, że gdyby tak zrobić roczne zestawienie kosztów poniesionych przez Miasto na klub oraz na bibliotekę z liczbą ludzi uczęszczających do tychże miejsc, to okazałoby się, że biblioteka jest o wiele droższa, ponieważ służy ona pewnej grupie ludzi, którzy są w zdecydowanej mniejszości w porównaniu ze środowiskiem Klubu. Stalówka to nie tylko pierwszy zespół i kibice przychodzący na mecze. To także zawodnicy, sztab szkoleniowy, drużyna rezerw i cała masa grup młodzieżowych. W tym sezonie frekwencja nie powala na kolana. Średnio chodziło na mecze Stalówki ok 700 widzów. Jeśli powstanie sektor dla gości, wówczas będzie szansa, że ta statystyka poprawi się o minimum 50%.
PS: Brawa dla Piłkarzy za świetny mecz. Grając przez większość spotkania w osłabieniu zdołali ograć rywala i to jeszcze różnicą czterech bramek. Szacunek, panowie!

~MMZZ

KIEDY SEKTOR GOŚCI?

~Piter STF

Anita , mówisz nieudolny zarząd a popatrz ile pracy włożyli w to abyśmy przy takim budżecie byli teraz w tabeli w samej czołówce . Transfery okazały się samymi wzmocnieniami , a dla przykładu popatrz sobie na Siedlce , tarnobrzeg , czy Suwałki gdzie miasto wspiera swoje kluby i idą tam kilkukrotnie większe kwoty na dofinansowania .
STALÓWKA THE FIRM

~nikkolus

Wpsierał to znaczy pomagał. A nie utrzymywał. Dlatego niech zarzad poszuka sponsora (ów) ktory wylozy z milion złotych wtedy te 300 tys z miasta wystarcza.

~parapet

Anita. A ja jako mieszkaniec chce zeby prezydent wspieral sport. Moje zdanie jest tyle samo warte co i Twoje.

~anita

a czego to gruby ma wykładać tylko kase ? dla mnie jest wiele ważniejszych spraw w stalowej na które potrzeba pieniędzy. Moze nieudolny zarząd zacznie szukać sponsorów...

~dcefq

Brawo, grając dobrze na pewno znajdą się pieniądze.

~tuskofila

Brawo i oby tak dalej w tych dwóch pozostałych meczach.A Szlęzak i rada niech szykuje troche większą kasę bo na wiosne jest szansa powalczyć o awans.

~Danaj

Brawo Stalówka! Oby tak dalej. Gruby niech szykuje kaskę, bo to wstyd żeby tak zasłużony dla regionu klub co roku miał problemy z dopięciem budżetu. No i grubiutki zobacz jak w Lublinie idą prace przy budowie stadionu, mimo że Motor idzie na spadek do 3 ligi.

~Zygi

Szacun dla piłkarzy. Żałuje że tym razem nie mogłem być na meczu. To chyba jedyny normalny portal bo i sport mają. Ostatnio nawet o koszykówce czytałem.