Za nami zimowy turniej piłki nożnej

W sobotę 28 grudnia na orliku ZSP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli odbył się II Turniej Zimowy „Gramy w piłkę nawet w śnieg”. Piłkarskich emocji nie brakowało…

Po raz pierwszy zimowy turniej „Gramy w piłkę nawet w śnieg” odbył się dokładnie rok temu, 28 grudnia 2012 roku. Sobotnia impreza skierowana była do wszystkich osób, które po prostu lubią grać w piłkę nożną. Zgłosić mogły się zarówno drużyny zorganizowane, jak i te „podwórkowe”. Wiek zawodników również nie był brany pod uwagę. Najważniejsze były umiejętności zawodników oraz to żeby zdobyć jak najwięcej bramek.

Każda drużyna mogła wystawić maksymalnie 10 zawodników (5 w polu + bramkarz). Organizatorzy zachęcali do zgłoszenia się nie tylko panów, równie mile widziane były dziewczęta. W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn o bardzo pomysłowych nazwach: Fc Chaos & GZP, Wiśta Wio, Szczaw i mirabelki, Lider Jata, Wobi Stal, Young Boys, Art of Business i Jalapeno oraz Power Rangers. W turnieju wzięli udział zawodnicy nie tylko ze Stalowej Woli, ale także i innych miejscowości m.in. Skowierzyna.

Turniej rozgrywany był na zasadach „fair play”, gra tzw. wślizgiem była zabroniona. Za niekulturalne zachowanie podczas zawodów sędzia miał prawo nawet wyrzucić zawodnika z turnieju.

- Chodzi o to, żebyśmy nie zapomnieli jak się gra w piłkę, nawet w zimę, choć jak widać zima nie nadeszła. Zapotrzebowanie i zgłoszenie drużyn było ogromne. W drugi dzień był komplet i musieliśmy zamknąć listę zgłoszeniową, ponieważ zgłosiło się 8 drużyn. Są one podzielone na 2 grupy, po 4 drużyny– mówi Wojciech Duma, organizator turnieju „Gramy w piłkę nawet w śnieg”.

Każdy mecz rozgrywał się w ciągu 20- minut. Przerwa między rozgrywkami trwała około 5 minut. Zwycięskie grupy grały ze sobą mecz o 1 miejsce, natomiast zespoły, które w swoich grupach zajęły 2 miejsca, walczyły najpierw o 3 lokatę. Organizatorzy turnieju zdecydowali się na grę bez półfinałów, od razu rywalizowano o I i III miejsce.

Pierwszy mecz rozpoczął się o godzinie 9.00. Zakończenie turnieju nastąpiło około godz. 15.00. Na najlepsze 3 drużyny czekały puchary.

Turniej wygrała drużyna WOBI STAL, pokonując w meczu finałowym zespół WIŚTA WIO 4 - 1. W meczu o trzecie miejscu zmierzyli się FC CHAOS & GZP przeciwko POWER RANGERS, wynik tego spotkania to 3 - 5 dla POWER RANGERS.

Organizatorem turnieju był Wojciech Duma. Patronat nad turniejem objęli: AKS Herakles oraz Kancelaria Podatkowa e-bilans.