Stal w najlepszej 16 w Polsce!

Koszykarze Stali Stalowa Wola wygrywając w ostatnim meczu ligowym z Kadetem Biała Podlaska awansowali do grona 16 najlepszych drużyn w Polsce w kategorii wiekowej U-20.

Stalowcy w spotkaniu z Kadetem zagrali dobrze w pierwszej połowie. Od 3. minuty od stanu 4:4 goście przez następne trzy minuty nie zdobyli punktu, a zawodnicy trenera Bogdana Pamuły dopisali do swojego konta punktów 15. Jak się później okazało, wypracowana w tym czasie przewaga była dla gości już nie do odrobienia.

Po zmianie stron Stal spuściła wyraźnie z tonu. Trudno się jednak dziwić, przecież w niedzielę ci sami koszykarze stracili mnóstwo energii w meczu III ligi seniorów przeciwko liderowi tabeli AZS-owi UMCS Lublin. Widząc zmęczenie graczy podstawowej piątki swojego zespołu (Zaguła, Łoszczyk, Kułaga, Pietras, Szóstka), trener Pamuła desygnował do gry w końcówce spotkania zmienników. Sytuacja była już jednak tak klarowna, że tego dnia Stali nic się złego przytrafić już nie mogło. Ostatnie punkty w tym meczu zdobył rzutem za trzy Szymon Czopor.

STAL STALOWA WOLA – KADET BIAŁA PODLASKA 76:56 (21:10, 17:10, 23:20, 15:16)

Punkty dla Stali: Łoszczyk 20, Zaguła 14, Kułaga 13, Szóstka 11, Pietras 6, Czopor 3, Pawlus 3, Małachowicz 2, Karlik.

Punkty dla Kadeta: Halecki 15, Olszewski 13, Wolanin 9, Juszczuk 5, Wojtysiak 4, Marciniak 4, Pawluczuk 4, Koleśnik 2, Poniatowski 2, Krzyśko.