Stal ponownie lepsza w derbach

Bardzo dobre widowisko zafundowali swoim kibicom koszykarskie zespoły Stali i OSSM-u PZKosz Stalowa Wola. Po raz drugi w tym sezonie w meczu o mistrzostwo III ligi podkarpacko-lubelskiej górą byłą „Stalówka”.

Zwycięstwo to jednak wcale drużynie trenerów, Bogdana Pamuły i Roberta Grzyba tak łatwo wcale nie przyszło. O tym, że mogli sobie ona dopisać komplet punktów zadecydował celny rzut „za trzy” Mateusza Łabudy – 33 sekundy przed końcem gry.

Przed meczem, który rozgrywany był w bardzo zimnej hali stalowowolskiego MOSiR-u (czy ktoś ją w ogóle ogrzewa..?!) nieco więcej plusów można było stawiać przy Stali. „Zielono-czarni” w pierwszej rundzie wygrali derby ligowe, także w rozgrywkach juniorskich byli lepsi, więc z założenia właśnie im przypadła rola faworyta. Jednakże już pierwsze minuty meczu pokazały, że drużyna OSSM-u nic z tego sobie robić nie będzie. Po 7. minutach był remis 7:7. W drugiej kwarcie udało się stalowcom, po akcji Marcina Bandygi, odskoczyć na 7 pkt (30:23), ale koszykarze trenera Romana Prawicy zdołali przed przerwą odrobić stratę.

Wyrównana była trzecia kwarta. Minutę przed jej zakończeniem po „trójce” i jednym celnym rzucie wolnym Bartosza Mroziaka było 47:47, a po pół godzinie gry 49:49. Losy meczu rozstrzygnęły się praktycznie w ostatniej minucie spotkania. OSSM prowadził na 33 sekundy przed końcem gry 57:56. Wtedy to jednak trafił zza łuku Mateusz Łabuda, Stal odzyskała jednopunktowe prowadzenie i mimo zaciekłej, zdeterminowanej postawy rywala, tego prowadzenia już nie oddała do końcowej syreny. Wynik ustalił celnym rzutem spod kosza Tomasz Pawlus.

STAL STALOWA WOLA – OSSM PZKOSZ STALOWA WOLA 62:59 (21:18, 14:14, 14:17, 13:10)

STAL: Łabuda 18, Łoszczyk 13, Pawlus 9, Zaguła 6, Kułaga 6, Pietras 3, Czopor 3, Bandyga 3, Szóstka 1.

OSSM: Kowalski 14, Czyż 13, Mrozik 8, Strzępek 7, Pluta 5, Okoń 4, Wawro 4, Muda 4.