Chrobry rozhartował Stal

Spory zawód sprawiły swoim kibicom koszykarki Stali Stalowa Wola, które przegrały w kolejnym spotkaniu w grupie o wejście do I ligi z Basketem Chrobry Głuchołazy.

Mecz wyrównany był tylko przez kilka pierwszych minut. W 6. minucie nasz zespół, po rzucie Patrycji Lasyk, wygrywał 6:4 i jak się później okazało, było to ostatnie w tym dniu prowadzenie Stalówek. Pierwszą kwartę przegrały one 8:14. Prawdziwe rozhartowanie Stali zaczęło się w drugiej kwarcie. Przez pierwszych sześć minut nasza drużyna nie trafiła ani razu do kosza rywalek, a te w tym czasie zdobyły 10 punktów. Po "trójce" Klaudii Kucharskiej, Chrobry wygrywał 24:8. Stal w tej części gry zdobyła tylko raz punkty z gry - pod koniec kwarty trafiła, po indywidualnej akcji, Karolina Zawół. Drugą kwartę Stal przegrała 4:22!

Po przerwie koszykarki z Głuchołaz kontrolowały grę, będąc zespołem wyraźnie lepszym, prezentującym dojrzalszą, i co ważne, skuteczną grę. Przed ostatnią kwartą było 24:53. W ostatniej części meczu zespół z Głuchołaz osiągnął ponad 30-pkt przewagę 67:31. W akcji kończącej ten nierówny pojedynek Sandra Ludwiniak trafiła za trzy, pieczętując sukces swojej drużyny. Jedynym chyba usprawiedliwieniem słabszej niż należało się spodziewać postawy Stali, był brak w drużynie najlepszej naszej koszykarki Martyny Kotuli.

Następny mecz Stal zagra 22 lutego, również u siebie, a jej przeciwnikiem będzie prowadząca w ligowej tabeli Korona AZS Politechnika Kraków.

Stal Stalowa Wola - Chrobry Basket Głuchołazy 33:70 (8:14, 4:22, 12:17, 9:17)

Punkty dla Stali: Zawół 9, Iwan 4, Nowak 4, Lasyk 4, Piech 3, Koń 3, Jaworska 2, Paluch 2, Cichocka 2.

Punkty dla Chrobrego: Bolek 17, Kulak 12, Kossman 8, Ludwiniak 7, Cholewa 6, Fundeła 5, Bafia 4, A.Nowak 3, Lebioda 3, Ćwiek 2.