Vega kończy sezon zwycięstwem

Zwycięstwem zakończyły II etap ligowego sezonu kadetki Vegi MOSiR Stalowa Wola. Drużyna trenera Jakuba Patkiewicza pokonała w swojej hali Szóstkę Mielec.

Mecz był pełen dramaturgii. Pierwsze dwa sety wygrały na przewagi mielczanki. Nasz zespół nie radził sobie z zagrywką Ilony Gancarz, poza tym generalnie popełniały „veganki” zbyt dużo błędów i przegrywały po godzinie gry 0:2. Na szczęście nie spasowały, w trzecim secie wzięły się ostro do pracy i wygrały ten fragment meczu 25:21. Także czwarta partia należała do naszego zespołu. Zaczął w końcu, jak należy, funkcjonować blok (Dominika Piskorowska), zaczęła coraz częściej skutecznie atakować Natalia Szajkowska i po czterech setach mieliśmy remis 2:2 i o wszystkim musiał rozstrzygnąć tie-break. W nim ponownie górą były zawodniczki Vegi.

W pierwszym meczu obu drużyn rozgrywanym w Mielcu Szóstka pokonała Vegę 3:1. Na koniec sezonu Vega MOSiR zajęła czwarte miejsce. Pierwszy jest San Pajda Jarosław, drugi MKS MOS Rzeszów, trzecia Szóstka Mielec.

VEGA MOSiR Stalowa Wola – SZÓSTKA Mielec 3:2 (25:27, 24:26, 25:21, 25:19, 15:10)

Vega: Madurska, Bazan, Szajowska, Mierzwa, Gębala, Czerwonka, Sibiga, Hanejko, Piskorowska, Plizhga, Zawierucha (Libero).

Szóstka: Dyduła, Słomba, Nowosielska, Żelazko, Piechota, Gancarz, Kołacz, Petrykowska, Krzysztofik, Soboń, Węgrzyn, Kordaś (Libero).