Stal St. Wola - Znicz Pruszków 1:1

Stal Stalowa Wola zremisowała w kolejnym meczu II ligi ze Zniczem Pruszków. Punkt drużynie trenera Pawła Wtorka, uratował w doliczonym czasie gry Michał Czarny.

Początek spotkania należał do gości, którym łatwiej przychodziło konstruowanie akcji ofensywnych. W 19. minucie ładnie z powietrza, po centrze z rzutu rożnego uderzył Michał Zapaśnik, na szczęście był tam, gdzie być powinien Tomasz Wietecha i skończyło się na strachu. Nasza drużyna dopiero w 31. minucie po raz pierwszy tak naprawdę zagroziła bramce Znicza. Po dośrodkowaniu Mikołajczaka, uderzał piłkę głową Tomasz Płonka. Gdy wydawało się, że oba zespoły udadzą się do szatni przy stanie 0-0, goście zdobyli bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową z 3-4 metrów przy tzw. krótkim słupku, uderzył Jędrych, a Tomasz Wietecha tak niefortunnie futbolówkę próbował łapać na linii bramkowej, że ta wymsknęła mu się z rąk i wpadła do bramki.

W drugiej połowie stalowcy atakowali, ale Znicz grał bardzo mądrze, jego piłkarze „szanowali” piłkę i kontrolowali boiskowe wydarzenia. Stąd też pod bramką Pazdana działo się niewiele, by nie powiedzieć, że… nic się nie działo.

I gdy widownia zbierała się do opuszczenia stadionu, w doliczonym czasie gry, piłkę z rzutu wolnego wrzucił w pole karne Damian Łanucha (obok Bartkiewicza i Czarnego, wyróżniający się zawodnik Stali), obronie Znicza nie udało się zastawić pułapki ofsajdowej i Michał Czarny głową skierował piłkę do siatki. W ostatnich sekundach z boiska za faul na rozpędzonym Patryku Turze, czerwoną kartkę ujrzał Igor Biedrzycki.

STAL Stalowa Wola – ZNICZ Pruszków 1:1 (0:1) 0-1 Wietecha (43 – samobójcza) 1-1 Czarny (90+1)

STAL: Wietecha - Bartkiewicz, Czarny, Żmuda, Mistrzyń - Mikołajczak, Reiman, Argasiński (81 Tur), Łanucha, Juda (63 Sikorski) - Tomasz Płonka.

ZNICZ: Pazdan - Banaszewski, Biedrzycki, Januszewski, Bochenek - Jędrych, Kosiec, Kucharski, Rackiewicz (78 Kopciński) - Zapaśnik (69 Olczak), Paluchowski

Sędziował Sylwester Rasmus (Toruń).

Żółte kartki: Argasiński, Bartkiewicz, Reiman, Patryk Tur - Kosiec, Paluchowski, Jędrych.

Czerwona kartka Biedrzycki (90. minuta, faul taktyczny). Widzów 700.