Powiatowy turniej szachowy za nami

W Powiatowym turnieju o puchar prezesa MZK w Stalowej Woli - dla uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu stalowowolskiego wzięło udział 14 zawodników.

Partie rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund, tempem 15 minut dla zawodnika. W trakcie rywalizacji – przy szachownicach panowała atmosfera życzliwości oraz postawa fair play - pomimo dość dużego zaangażowania w rozgrywane partie.

Po 3 rundzie odbyła się przerwa na drobny poczęstunek – ciastka, paluszki oraz wodę mineralną. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 1 – 8 otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, natomiast pozostali dyplomy uczestnictwa.

Zawody szachowe zostały zorganizowane przez Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli oraz Publiczną Szkołę Podstawową nr 11 w Stalowej Woli.

Turniej zdominowali uczniowie gimnazjum nr 2 ze Stalowej Woli - aż 8 zawodników z tej szkoły uplasowało się w czubie tabeli.

Zawodnikiem nie do pokonania okazał się Kacper Kłok (Gimnazjum Nr 2) , który uzyskał komplet punktów i otrzymał Puchar ufundowany przez Prezesa MZK w Stalowej Woli oraz nagrodę rzeczową. Tuż za nim uplasował się Wojciech Korniak( 4,0 pkt. – Gimn. Nr 2) i następnie jego brat Michał z wynikiem 3,0 pkt.- Gimn. Nr 2 (odpowiednio miejsce 2 i 3). Hegemonię pierwszych 10 miejsc przerwał Jakub Krasoń zajmując miejsce 4 z wynikiem 3,0 pkt. (uczeń gimnazjum ze Zbydniowa). Natomiast najlepsza zawodniczka - uczennica gimnazjum katolickiego ze Stalowej Woli - Aneta Gemzik uplasowała się tuż za nim - na miejscu 5, również z wynikiem 3.0 pkt. Ostatnie z nagrodzonych miejsc zajął Filip Gierak – 3,0 pkt. ( Gimn. Nr 2).

Kolejne miejsca (od 7 do 10) zajęli tacy zawodnicy jak (wszyscy z gimnazjum nr 2 ze Stalowej Woli): Aleksandra Wasyliszyn, Rafał Jeż, Mateusz Mastalerczyk oraz Łukasz Pilipczuk.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom za wsparcie - bowiem dzięki temu udało się przeprowadzić kolejne zawody, gdzie wszyscy mogli wzajemnie się dobrze bawić jak i spędzić kilka godzin w miłej oraz przyjaznej atmosferze.

Słowa uznania kierujemy do nauczyciela Wychowania Fizycznego (Gimnazjum Nr 2 w Stalowej Woli) Piotra Jarskiego, który przez cały czas trwania zawodów kibicował swoim uczniom i motywował ich do jeszcze lepszych pojedynków na szachownicy.