Wietecha broni, Stal zostaje w II lidze!

Początek meczu, generalnie pierwsza połowa, nie nastrajała do optymizmu. Już w 6. minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla Świtu - zagranie ręką jednego z naszych obrońców. Na nasze szczęście Uros Smolnović strzelił zbyt lekko i w sposób sygnalizowany, i Tomasz Wietecha obronił to uderzenie. Pod koniec pierwszej połowy bramkarz Stali po raz drugi wybronił „setkę”. Tym razem wygrał pojedynek sam na sam z Imielą.

W drugiej połowie role na boisku się odwróciły. To Stal byłą groźniejsza w ataku. W 57. minucie, po dośrodkowaniu Bartkiewicza, kapitalnym wolejem popisał się Mateusz Kantor. Karol Domżał nie miał żadnych szans. W 69. minucie Stal zdobyła drugą bramkę. Bramkarz Świt wybronił strzał Płonki, ale wobec dobitki Michała Czarnego bezradny i w ten sposób Stal zdobyła w Nowym Dworze Mazowieckim trzy punkty.

W Siedlcach Pogoń pokonał Siarką 3:1 i po raz pierwszy w historii klub z Siedlce zagra w przyszłym sezonie w I lidze.

Świt – Stal 0:2 (0:0)

0-1 Kantor (57)

0-2 Czarny

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Domżał – Szabat, Krzymiński, Melao, Kamiński – Bramowicz (74 Olszewski), Imielna, Kiwała (85 Adamski) – Szuprytowski, Melon

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Mistrzyk – Kachniarz, Fabianowski (87 Juda), Argasiński, Łanucha Kantor – Płonka

Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska). Żółte kartki: Kiwała, Melao – Fabianowski.