Igrzyska bez Oliwii

Piąte miejsce zajęła biegaczka Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola Oliwia Pakuła w finale 400 m kwalifikacji europejskich do sierpniowych Igrzysk Młodzieży w Chinach.

Awans zdobyły tylko trzy najlepsze zawodniczki finałowego biegu. Wygrała Francuzka Lynda-Saarean Lyndra - czas 53,66, druga była najmłodsza w całej stawce 16-letnia Włoszka Ilaria Verderia - 53,85 (rekord życiowy), a trzedcia Ukrainka Yana Kachur - 54,36 (rekord życiowy). Miejsce czwarte zajęła Czeszka Zdenka Seidlova, która weszła do finału z najlepszym czasem. W niedzielę już tak szybko nie pobiegła, uzyskała czas 54,76. Tuż za nią minęła linię mety Oliwia Pakuła - 55,07 (w eliminacjach nasza biegaczka uzyskała czas 55,07, który jest nowym jej rekordem życiowym). Za Polką przybiegły Włoszka Alica Mangione (55,28), Łotsyzka Aleksandra Koblence (56,01) oraz Niemka Hendrijke Richter (1:03,30).