Diecezjalna parafiada szachowa

W diecezjalnej parafiadzie szachowej, zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Parafiada”, KKS Victoria w Stalowej Woli oraz Parafię Matki Bożej Królowej Polski uczestniczyło łącznie 25 uczniów z podstawówek i gimnazjów.

Rozgrywki były prowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 min dla zawodnika. Poziom rywalizacji sportowej był dosyć wysoki - głównie za sprawą silnej ekipy zawodników z Rudnika nad Sanem.

W grupie szkół gimnazjalnych najlepsza okazała się Barbara Trybowska, uzyskując wynik 6,5 punktu. Tuż za nią z identycznym wynikiem uplasowała się siostra Anna. Natomiast na miejscu trzecim uplasował się zawodnik KKS Victoria Stalowa Wola - Kacper Kłok zdobywając 4,5 punktu.

Z kolei w grupie szkół podstawowych najlepszym okazał się reprezentant Rudnika - Mikołaj Złotek, który wywalczył 5 punktów. Taki sam dorobek punktowy zanotował jego kolega klubowy - Tomasz Mazur, plasując się na miejscu drugim. Trzecie miejsce przypadło zawodniczce Patrycji Zygmunt (również z sekcji szachowej Rudnika). Uczestnicy, którzy zajęli miejsca od 1-3 w każdej kategorii wiekowej otrzymali pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe. Nagrodzone zostały również 3 najlepsze kobiety z każdej kategorii wiekowej oraz najmłodszy zawodnik turnieju. Pozostali gracze otrzymali drobne nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy parafiady otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Warto także podkreślić, iż najmłodszy zawodnik tego turnieju - niespełna 6-letni Tomasz Gancarz, który szachową przygodę rozpoczął dopiero w styczniu tego roku - zdobył 2,5 punktu. Jest to efektem jego pracy oraz stałego uczęszczania do klubu KKS Victoria Stalowa Wola, gdzie na każdej lekcji poszerza swoją wiedzę i umiejętności. Tak jak w często przytaczanym przysłowiu: "Trening czyni mistrza".

Niespodzianką na zakończenie turnieju było wręczenie każdemu uczestnikowi słodkiej czekolady z okazji zbliżającego się dnia dziecka.

Ponadto w trakcie rozgrywek uczestnicy mieli zapewniony poczęstunek w postaci ciastek, paluszków oraz ciepłej herbaty.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom za pomoc i wsparcie podczas organizacji zawodów a w szczególności sponsorom za ufundowanie nagród.