Oliwia Pakuła poprawiła 43-letni rekord

Na Stadionie Miejskim w Mielcu odbywał się I Memoriał Józefa Wójtowicza, zmarłego przed rokiem trenera OTG Sokoła Mielec. W zawodach startowali zawodnicy stalowowolskich klubów, Sparty i Victorii.

W konkurencjach żeńskich na najwyższym stopniu podium stanęły: Oliwia Pakuła, Karolina Makarewicz, Anna Wójcik z Victorii Stalowa Wola oraz Anna Sabat ze Sparty. Pakuła wygrała bieg na 100 m, uzyskując czas 11,92. To nie tylko jej rekord życiowy, ale także Stalowej Woli.

W roku 1971 Grażyna Tychota pobiegła 100 m w czasie 12 sekund. Od tamtej pory żadnej juniorce w Stali, a następnie w jej spadkobierczyni Victorii, nie udało pobiec się szybciej. Wójcik wygrała na 1500 m – 4:32,17, Makarewicz w rzucie młotem – 48,27, a Sabat w biegu na 400 m – 58,05. W konkurencjach męskich pierwsze miejsce zajęli, Kamil Pęcak w skoku w dal – 6,56, Stanisław Lebioda w biegu na 1000 m – 2:42,82, Bartłomiej Stój w pchnięciu kulą 6 kg – 17,80 i Krzysztof Noworyta w biegu na 1000 m w kategorii uczniów szkół podstawowych – 3:11,65.