Danuta Urbanik szósta w Brunszwik

Reprezentacja Polski zajęła czwarte miejsce podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w Brunszwiku. W biegu na 1500 m nasz kraj reprezentowała Danuta Urbanik z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola.

Nasza zawodniczka zajęła w dwunastoosobowej stawce biegaczek szóste miejsce, uzyskując czas 4:17,24. – Szkoda, że kiedy stawka się rozciągnęła, nie znalazłam się w pierwszej grupie. Później ciężko było gonić czołówkę, choć zachowałam trochę sił i na pewno mogłam zająć 5. pozycję. Ale na listach startowych byłam 6. i szósta ukończyłam, więc chyba jest w porządku – powiedziała Danuta Urbanik polskim dziennikarzom po swoim starcie.

Bieg wygrała reprezentująca Szwecję Etiopka Abeba Aregawi, czas 4:14,20. druga była Rosjanka Anna Schagina (4:15,04), a trzecia Ukrainka Natalia Pryszczepa (4:15,71).

W końcowej punktacji reprezentacja Polski zajęła czwarte miejsce. Wygrali Niemcy, przed Rosją i Francją. Francuzi zepchnęli Polskę z podium w ostatniej konkurencji, w sztafecie 4x400 m. Zajęli drugie miejsce, a Polska piąte. Francuzi wyprzedzili Polaków zaledwie dwoma punktami!