Motyle za KSZO, ale przed Ikarem

Na pływalni MOSiR w Stalowej Woli odbywały się Drużynowe Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików do lat 12. Reprezentanci Motyla MOSiR Stalowa Wola zdobyli 9 medali.

Na najwyższym stopniu podium stanął Jan Wilczyński, który wygrał na 100 m stylem klasycznym (1:21,58). Ponadto pływak Motyla wywalczył jeszcze na tych zawodach 3 „krążki”. Na 200 m stylem dowolnym był drugi (2:57,14), na 100 m stylem zmiennym trzeci (2:47,29) i trzeci na 100 m stylem motylkowym (1:20,78). Niewiele brakło, aby wywalczył miejsce na podium ze sztafetą 4x50 m stylem dowolnym. Motyle przypłynęli na pozycji czwartej (2:10,09).

Trzy medale zdobyła Julia Sroczyńska. Na 100 m stylem motylkowym zajęła drugie miejsce (1:19,96), a na 100 m stylem zmiennym i 400 m stylem dowolnym była trzecia (odp. 2:59,87 i 5:19,31).

Brązowe medale zdobyły także, Natalia Fusiara na 100 m stylem grzbietowym (1:20,52) oraz Weronika Szymańska na 200 m stylem klasycznym (3:!2,77). W tym wyścigu czwarta była Anna Zadworna (3:14,70). Zawodniczka Motyla także w wyścigu na 100 m stylem klasycznym była czwarta (1:27,98) i w sztafecie 4x500 m stylem zmiennym.

Klasyfikację medalową wygrał KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – 15 medali (4 złote, 6 srebrnych, 5 brązowych), druga była Barakuda Starachowice – 5 medali (4 złote i 1 brązowy), a trzecie Kapry Armexim Pruszków, którego zawodnicy wygrali trzy wyścigi.

Drużyna z Ostrowca Św. wygrała także klasyfikację punktową - 10 301 pkt, a drugie miejsce przypadło Motylowi Stalowa Wola – 9359 pkt, zaś trzecie Ikarowi Mielec – 8276 pkt.