Mistrzowie Podkarpacia

Drużyna Stali Stalowa Wola (rocznik 2001) rozgromiła w ostatniej kolejce Ziomki Rzeszów i zdobyła mistrzostwo ligi podkarpackiej w kategorii Młodzika Starszego.

Zespół trenera Andrzeja Kasiaka, który w nadchodzącym sezonie oprócz prowadzenia mistrzowskiej drużyny z rocznika 2001, będzie także asystentem Jaromira Wieprzęcia - trenera II–ligowej „Stalówki”, dokonał w zakończonym w niedzielę sezonie rzeczy wprost niebywałej. W 28 meczach Stal odniosła 24 zwycięstwa, 3 spotkania zremisowała i doznała tylko jednej porażki - przed tygodniem w Dębicy z Igloopolem – kiedy wiadomym już było, że zdobyła mistrzostwo ligi.

W meczu kończącym sezon Stal urządziła sobie festiwal strzelecki. Do przerwy trzy gole strzelił Kacper Piotrowski, po jednym Karol Dziopak i Wiktor Stępniowski. W przerwie trener Andrzej Kasiak dokonał wielu zmian, ale nie zmieniła się gra naszej drużyny. Stal wciąż atakowała, nie schodziła praktycznie z połowy zespołu gości i strzeliła kolejne gole. Z siedmiu trafień pięć było dziełem wprowadzonego w 28. minucie gry, Adriana Golika, a po jednej bramce zdobyli Wiktor Kuliś i Jan Giemza.

Po ostatnim gwizdku arbitra w obozie Stali zapanowała wielka radość. Młodzi piłkarze „Stalówki” zatańczyli w kółeczku na środku boiska, po czym pognali w stronę nowej trybuny, by podzielić się swą radością z… rodzicami – swoimi najwierniejszymi kibicami. Ostatnim akordem niedzielnego zakończenia sezonu był przemarsz wokół boiska trenera Andrzeja Kasiaka z Karolem Dziopakiem na… plecach.

– Obiecałem chłopakom, że jak zdobędą mistrzostwo ligi, to zrobię rundkę wokół boiska z kapitanem drużyny i słowa z ogromną przyjemnością dotrzymuję – śmiał się trener Kasiak, krocząc po bieżni stadionu z Karolem „na barana”…

Końcowa kolejność ligi młodzików: 1. Stal Stalowa Wola – 75 pkt (bramki 97:19), 2. Stal Rzeszów – 70 pkt, 3. Karpaty Krosno – 70 pkt… 8. Sokół Nisko – 28 pkt… 14. Siarka Tarnobrzeg – 11 pkt..

28. kolejka:

STAL STALOWA WOLA – ZIOMKI RZESZÓW 12:0 (5:0)

Gole: Golik 5, Piotrowski 3, Giemza, Kulis, Dziopak, Stępniowski[p] [p]Stal grał w składzie: Łukasz Konefał – Wiktor Czerpak, Mateusz Kołodziej (30 Jakub Rakicki), Kacper Mścisz (30 Sebastian Wach), Konrad Adamczyk (30 Dorian Dąbek), Karol Dziopak (30 Jan Giemza), Wiktor Stępniowski (30 Wiktor Kuliś), Kacper Urban (30 Wojciech Baranowski), Kacper Piotrowski (28 Adrian Golik).