Jóźwik wciąż w gazie!

Mistrzostwa Europy za nami, a wychowanka Victorii Stalowa Wola, brązowa medalistka mistrzostw Europy w biegu na 800 m Joanna Jóźwik wiąż znajduje się w wyśmienitej formie.

Podczas lekkoatletycznego mityngu IAAF w Berlinie lekkoatletka AZS AWF Warszawa uzyskała bardzo dobry czas w biegu na 800 m - 2:00,82. Tylko w Zurichu Joasia Jóźwik biegała szybciej, kiedy biła rekord życiowy na tym dystansie - 1:59,63.

W Berlinie szybciej od Jóźwik pobiegły dwie Kenijki i Etiopka oraz mistrzyni Europy Białorusinka Marina Arzamsowa.

Wygrała młodziutka, zaledwie 18-letnia Etiopka Tigist Assefa - 2:00,16, druga była Janeth Jopkosgei Busienei z Kenii (2:00,28), a miejsce trzecie wywalczyła wspomniana Arzamsowa (2:00,40). Miejsce czwarte zajęła kolejna Kenijka, Agatha Jeruto Kimaswala (2:00,72), piąte Jóźwik (2:00,82), a szóste Kanadyjka Melissa Bishop (2:00,83). W najbliższych dniach (5-7 września) Joanna Jóźwik ma wystartować w zawodach prestiżowej Diamentowej Ligi, w której rywalizują najlepsi lekkoatleci na świecie.