"Kowale" nie mieli nic do powiedzenia

Już w 1. kolejce koszykarskiej ligi juniorów doszło do derbów Stalowej Woli. Kuźnia Koszykówki swoich kolegów ze Stali Stalową Wolę.

Używając piłkarskiego języka, był to pojedynek do jednej bramki. Drużyna trenera Roberta Grzyba od pierwszej minuty wzięła sprawy w swoje ręce i nie pozwalała na wiele swoim sąsiadom z ul. Wojska Polskiego. Pod koniec drugiej kwarty stalowcy osiągnęli dwudziestopunktową przewagę (47:27), a pod koniec trzeciej odsłony, po dwóch celnych rzutach wolnych Szymona Czopora, powiększyli dystans do 40 "oczek" (75:35).

Dopiero w ostatniej kwarcie Kuźnia Koszykówki, głównie za sprawą trafiającego w tej części gry Tomasza Folwarcznego, stała się w miarę równorzędnym rywalem dla Stali, ale goście mogli sobie już w tym momencie pozwolić na wielki luz. Trzy minuty przed syreną kończącą mecz Stal wygrywała 95:50. Sety punkt dla zespołu trenera Grzyba zdobył Dawid Jarosz, dla którego były to pierwsze punkty w tym spotkaniu.

KUŹNIA KOSZYKÓWKI - STAL STALOWA WOLA 61:104 (17:28, 20:23, 12:30, 22:23)

KUŹNIA: Szpyrka 16, Sobczyk 11, Schlage 11, Folwarczny 11, Cios 10, Czyż 2, Kapcio 0, Sas 0.

STAL: Szwedo 16, Karlik 15, Bandyga 13, Czopor 11, Tarczyński 12, Golec 12, Buczek 11, Tabor 4, Pietroniec 2, Mokrzycki 2, Wyka 2, Jarosz 2.

Sędziowali: Łukasz Much i Grzegorz Klimek.