Zwycięska inauguracja koszykarek Stali

Po trzech kwartach koszykarki Stali Stalowa Wola przegrywały w pierwszym w tym sezonie meczu II ligi z Olimpią Wodzisław Śląski 33:44, ale nie spasowały i w ostatniej odsłonie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Przez trzy kwarty toczyła się wyrównana walka, a to, że zespół z Wodzisławia wygrywał nieznacznie, było efektem kilku nieudanych akcji podkoszowych naszego zespołu. Zdarzały się sytuację, kiedy koszykarki Stali nie potrafiły wykorzystać "sam na sam" z koszem. Ponadto Olimpia miała tego dnia świetnie dysponowaną Agatę Majkę, która pozyskała przed rozpoczęciem sezonu z I-ligowej Odry Brzeg.

Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich dziesięciu minutach. Stalówki wykazały się w końcówce wielką ambicją, zachowały także wiele zimnej krwi pod koszem rywalek i odniosły zasłużone zwycięstwo.

STAL - OLIMPIA 58:52 (16:20, 8:10, 9:12, 25:10)

Punkty dla STALI: Piech 15, Kotula 13, Iwan 8, Lasyk 8, Koń 7, Nowak 6, Baran 1, Dul 0.