Stadion przy Hutniczej odczarowany

Jedenastka Stali Mielec pokonała w derbach Podkarpacia Stal Stalową Wolę na jej stadionie 2:0. Była to pierwsza porażka naszej drużyny na swoim boisku.

Obie bramki padły w ostatnich dziesięciu minutach gry. Obie zdobył piłkarz, którym w lecie interesowali się działacze… „Stalówki”, Mateusz Cholewiak, napastnik pozyskany przez mielecki klub z Puszczy Niepołomice.

W pierwszej połowie gola strzeliła Stal, ale sędzia - z sobie wiadomych powodów - odgwizdał jego autorowi Mateuszowi Kantorowi, pozycję spaloną. Blisko zdobycia bramki był także Dawid Kałat. Piłka po jego uderzeniu zza linii pola karnego, wewnętrzną stroną stopy, w niewielkiej odległości minęła mielecka bramkę. Stal Mielec w pierwszej połowie momentami całą drużyną przebywała na swojej połowie.

Ale pierwsze dziesięć minut po przerwie należało do gości. W tym czasie, po błędzie Krystiana Wrony, w polu karnym znalazł się Kamil Radulj i gdyby przymierzył on nieco niżej, Tomasz Wietecha zmuszony byłby wyciągać piłkę ze swojej bramki. Piłka trafiła w poprzeczkę.

Na poprzeczce wylądowała piłka także po strzale z dystansu Krystiana Getingera (65. minuta). W 82. minucie naszej drużynie zabrakło już szczęścia. W sytuacji sam na sam z Wietechą znalazł się Cholewiak i wykorzystał ją, lobując naszego bramkarza.

Utrata gola poderwała graczy trenera Wieprzęcia do ataku i już w pierwszej akcji Łukasz Sekulski trafił z pola karnego w słupek. Niestety, zamiast wyrównania, pod koniec spotkania padła druga bramka dla gości. Po składnej kontrze, ponownie na listę strzelców wpisał się Cholewiak.

STAL STALOWA WOLA - STAL MIELEC 0:2 (0:0)

0:1 Cholewiak (82)

0:2 Cholewiak (90+4)

Stal SW: Wietecha - Bartkiewicz, Czarny, Wrona, Kowalski (53 Michałek), Pigan (82 Tur), Argasiński, Łanucha (74 Giel), Kałat (55 Płonka), Kantor - Sekulski.

Stal M.: Daniel - Załucki, Duda, Głaz, Getinger - Radulj (90 Skiba), Bożek (66 Płatek), Kościelny, Cholewiak, Podstolak - Żegleń (46 Jankowski).

Sędziował: Łukasz Szczęch (Kobyłka).

Żółte kartki: Łanucha (Stal Stalowa Wola) - Załucki, Bożek, Radulj (Stal Mielec).

~aga70

jaszczu czy ja pisałam o budynkach, chociaz tam tez za bardzo nie da się umyć bo działaja naprzykła tylko 2 prysznice, ja pisałam o zapleczu. Zaplecze to przedewszystkim boiska. Nie wiem co ty trenowałeś jeśli nierówna murawa nie jest dla ciebie problemem, bo niestety to sa częste powody kontuzji. Piszesz, że jeździłeś na zgrupowania w swoich butach, a jak myślisz w czyich butach grają dzieciaki oczywiście w sowich. Klub nie daje butów, nawet sprzęt na lige dzieciaki mają od sponsorów i mimo wszystko są Mistrzami Podkarpacia. Pytanie tylko jak długo pociagną w takich warunkach. Na wsiach maja lepszą murawe.

~olala

@radny - 1300 widzów, bo tylko tyle ze względu na ilość zamontowanych krzesełek można było wpuścić - sprzedać biletów.

jaszczur

Aga70- nowe budynki nie podniosą poziomu piłki nożnej. Ja trenowałem w gorszych warunkach 4godz dziennie / ze względu na szkołe/ w podartych butach grałem a po meczu nie było gdzie się umyć bo klub nie miał pieniędzy na zapłatę za wode,na zgrupowanie reprezentacji młodziezowej jezdziłem pociągiem ze swoimi butami a dziś szuka się zaplecza z sauną ,równych boisk ,sprzętu sportowego z najwyższej półki ,napewno jak będą nowe szatnie to napewno będziemy mieć lepszych piłkarzy ,w szatniach się nie trenuje,nie tędy droga.

aga70

Tak naprawdę wcale nie chodzi o budowę samego stadionu tylko o zaplecze. Z tego nie korzystają tylko zawodnicy II ligi, ale głównie dzieci i młodzież. Zaplecze to kompletna ruina. Na czym te dzieci się mają uczyć grać. Prezydent ciągle pakuje pieniądze na budynek po przeciwnej stronie ulicy, ale zdecydowanie więcej dzieci gra w piłkę i o nich zapomina. A czy ich rodzice nie płaca podatków, czy te dzieci są gorsze? Przecież można byłoby zrobić całe centrum rekreacyjne dla mieszkańców którego tak naprawdę w Stalowej brakuje.

~sami swoi

radny podaj namiary!!! sitwa odchodzi masc du..py . boli ma bolec !! koniec rzadow zarty sie skonczyly tu nie bialorus. stalowka jest tylko jedna zapamietajcie juny ze wsi !!!

~SLD

Obrazek

~radny

nie lubie szlezaka , ale ma racje co do budowy stadionu ! po co takim dziadom stadion , nad san (błonia) , tam ustawić bramki i z taką ilością widzów 1300 , spokojnie się pomieszczą ..... mieszkam od stadionu ok 500 m i kiedy tylko są mecze na nim słyszę tylko same przekleństwa - po co to i komu potrzebne????

~qaz

brawo mielec . jak rowniez za swietny doping przez caly mecz

~Neni

wyborca, ty się nie martw o mecz ze Slaskiem,bo i tak na mecz nie pojdziesz pewnie,a najwiecej masz do gadania. Druzyna bez kasy jest na 3 miejscu w lidze,a ty psioczysz,jakby wszystko przegrywali...

~kubuss

kibice z zarzecza dali czadu!!!

~urzędas

teraz cZekamy na w......l od śląska, moze wtedy bucu z urzedu zacznie stadion budować

~urzędas

~kesiek

Jak stalówka wygrywała, to każdy cacy, cacy, a jak jeden mecz od wielu kolejek przegrała, to już be. ~mielec dupa idz na swoje forum i wylewaj płacz.

wyborca

Pierwsza połowa słaba. Poziom okręgówki. Druga połowa nieco lepsza. Jak tak będziecie grać ze Śląskiem, będzie wstyd na całą Polskę, bo ten mecz transmituje Polsat Sport od 12:45.

Dzisiaj z wami wygrałby nawet Huragan Zarzecze. Graliście lepiej niż z Kotwicą, ale błędy te same - brak zaskoczenia przeciwnika, strzały niecelne, podania do duchów, słaba obrona. Mielec was przycisnął. Miał lepsze ustawienie na boisku.

Mecz Stalówka - Legia to będzie hit sezonu! Zatem cel jest tylko 1 - zwycięstwo ze Śląskiem!

Czy znów powiecie: Poniósł nas melanż?

~Jeden Taki

~mielec dupa matole to drużyna gra nie stadion.

~antystal

totalna porazka umiechdziadostwo!!!!!!!!!1

~mielec dupa

a to wszystko przez stadion który Szlęzak buduje nam od 12 lat>
Wstyd stadion to wstyd druzyna tzn. ona się wstydzi własnego stadionu i tylko na wyjazdach wygrywa

~obiektywny

Coraz słabsza gra stalówki.Mielec mógł wygrać znacznie wyżej(sam na sam po 2 metrowym spalonym, 2 poprzeczki w 2 połowie.Z miejsca w tabeli możemy się cieszyć ale gra obrony i niektórych pomocników to tragedia.Jedyne pozytywy to Tomek Wietecha i Łukasz Sekulski.