Hat-trick Łukasza Sekulskiego!

Stal wygrała w Stargardzie Szczecińskim i awansowała do strefy "zagrożonej" awansem do I ligi!

Na mecz w oddalonym od Stalowej Woli ponad 700 km Stargardzie Szczecińskim wybrała się blisko 250 osobowa grupa kibiców "Stalówki"!

W pierwszej połowie lepiej prezentowała się Stal. W 19. minucie obrońcy Błękitnych zaspali w swoim polu karnym, zostawili bez opieki Łukasza Sekulskiego (na zdjęciu), któremu idealnie zagrał piłkę Damian Łanucha i popularny "Sekul" po raz 14 w tym sezonie wpakował piłkę do bramki rywala.

Po przerwie gospodarze poderwali się do ataku. W 65. minucie Pustelnik "główkował" obok bramki, a chwilę później Wietecha wybronił mocne uderzenie Gutowskiego z półwoleja. Gospodarze atakują non-stop. W końcu ta ich przewaga przynosi im efekt w postaci rzutu karnego, którego na gola zamienił Gajda - zmylił Wietechę, uderzył w środek bramki. Od tego momentu mecz nabrał rumieńców. Błękitni rzucili się do szaleńczych ataków. Wietecha uwijał się jak w ukropie i wydawało się, że drugi gol dla gospodarzy to jedynie kwestia czasu. Jednak zamiast drugiej bramki dla miejscowych, drugiego gola strzeliła Stal. Po faulu na Tomaszu Płonce sędzia podyktował "jedenastkę" dla Stali. Sekulski nie pomylił się i nasza drużyna wygrywała 2:1, a trzy minuty później najlepszy snajper II ligi po raz trzeci tego dnia pokonał bramkarza Błękitnych! Tuż przed gwizdkiem kończącym mecz bliski pokonania Ufnala był Płonka.

Dla miejscowych kibiców nie porażka swojej drużyny była największym zaskoczeniem, lecz ilość kibiców "Stalówki". Jeszcze na żadnym innym meczu rozgrywanym w Stargardzie Szczecińskim nie było tak tłoczno w sektorze dla kibiców drużyn przyjezdnych.

BŁĘKITNI STARGARD SZCZECINSKI - STAL STALOWA WOLA 1:3 (0:1)

1:0 Sekulski (19), 1:1 Gajda (81- rzut karny), 1-2 Sekulski (85- rzut karny), 1:3 Sekulski (87)

Błękitni: Ufnal– Kosakiewicz, Flis (54 Gajda), Pustelnik, Wawszczyk- Wojtasiak, Fijałkowski, Gutowski (68 Zdunek), Fadecki- Filipowicz, Liśkiewicz.

Stal: Wietecha– Bartkiewicz, Czarny Bogacz, Kantor- Samołyk, Giel, Argasiński (90 Kloc), Łanucha, Michałek (61 Żmuda) - Sekulski.

Sędziował Paweł Dreschel (Gdańsk).

Żółte kartki: Wojtasiak, Filipowicz- Sekulski, Michałek, Bogacz, Wietecha, Argasiński.

Widzów: 500 w tym ok. 250 ze Stalowej Woli.

Kolejne spotkanie zielono - czarni rozegrają przy ul. Hutniczej 15, w najbilższą sobotę o godzinie 13:00. Przeciwnikiem będzie zespół Limanovii Limanowa.