Otwarte Halowe Mistrzostwa

W pierwszy weekend 2015 roku w hali tenisowej MKT Stalowa Wola rozegrano Otwarte Halowe Mistrzostwa Stalowej Woli Amatorów.

Na starcie stanęło rekordowo 74 zawodników z różnych stron Polski. Turniej został rozegrany w 3 kategoriach: OPEN, +40 i +50. Warto zauważyć, że w kategorii OPEN zgłosiło się 4 zawodników z czołowej 10 w tej kategorii, w tym wicelider Łukasz Puk.

Zorganizowanie tak dużego turnieju na 4 kortach było wielkim wyzwaniem organizacyjnym. Turniej sobotni zakończył się o 3:00 w nocy, a mecz finałowy w kategorii 50+ został rozegrany w poniedziałek rano.

W kategorii OPEN już od samego początku bardzo dobrą formę pokazał rozstawiony z nr 1 Łukasz Puk (Kraśnik), który w drodze do finału stracił zaledwie 6 gemów. W meczu finałowym pokonał rozstawionego z nr 2 Konrada Maciejewskiego (Rzeszów) 6-4, 6-3. W półfinale zwycięzca turnieju wygrał z Wojciechem Najuchem (Tarnowskie Góry) 6-3, 6-1, a drugi finalista z Leszkiem Wrześniem (Warszawa) 6-4, 0-6, 10-1.

Kategorię 40+ wygrał Piotr Rogalewicz (Pabianice), pokonując Aleksandra Michałowskiego (Lublin) 6-3, 7-6. W meczach półfinałowych Rogalewicz zwyciężył z Jackiem Kowalem (Stalowa Wola), a Michałowski z Witoldem Frycem (Kolbuszowa).

W półfinałach kategorii 50+ zmierzyli się Aleksander Tor (Mielec) i Krzysztof Kuśmierczyk (Łódź) oraz Władysław Baran i Stanisław Zagórski (obaj z Dębicy). Kuśmierczyk wygrał 0-6, 6-4, 10-5, a Baran 7-6, 6-3. W finale lepszy okazał się Władysław Baran wygrywając po bardzo ciekawym pojedynku 4-6, 6-2, 10-8.

Organizatorzy wszystkim uczestnikom dziękują za sportową rywalizację w miłej atmosferze, a zwycięzcom gratulują udanego rozpoczęcia nowego roku.