Koszykarze Stali w półfinale Mistrzostw

Juniorzy Starsi Stali Stalowa Wola pokonali w ostatnim meczu rundy zasadniczej Siarkę Tarnobrzeg i z pierwszego miejsca w tabeli awasowali do półfinałów mistrzostw Polski w koszykówce do lat 20.

Stalowcy prowadzili od początku meczu do końca. Po 5. minutach wygrywali 16:2. Osłabiona brakiem trzech koszykarzy Siarka (Pandura, Wolski oraz Karliński nie otrzymali zgody na wyjazd do Stalowej Woli, zostali w Tarnobrzegu i trenowali w tym czasie z pierwszą drużyną) "pozbierała" się jakoś i w drugiej połowie pierwszej odsłony, toczyła ze Stalą w miarę wyrównany bój. Także w drugiej kwarcie młody zespół gości robił, co mógł, aby dotrzymać kroku Stali, ale i tak nie był w stanie przejąć inicjatywy.

Po zmianie stron obie drużyny zagrały niezwykle chimerycznie. Pierwsze pięć minut Stal wygrała 11:2, a przez kolejne dwie minuty nie zdobyła ani punktu, za to 10 "oczek" zanotowali w tym czasie gracze Siarki. Następnie znów do głosu doszła nasza drużyna, która do końca 3 kwarty zdobyła 8 pkt (z czego 6 z rzutów wolnych), a Siarka tylko raz trafiłą do kosza. Po pół godzinie gry było 68:44. W ostatniej odsłonie nasz zespół kontrolował już tylko grę, pozwalając gościom wygrać tę część spotkania.

Mecz oglądało około 400 widzów!

STAL STALOWA WOLA - SIARKA TARNOBRZEG 92:69 (22:11, 25:19, 21:14, 24:25)

STAL: Zaguła 24, Pietras 16, Golec 14, Pawlus 12, Szwedo 11 oraz Bandyga 7, Tarczyński 4, Szóstka 2, Chamera 2, Buczek 0. Trener Robert Grzyb.

SIARKA: Rycerz 14, Woźnik 14, Rzeźnik 7, Szlesiński 4, Szymański 0 oraz Małecki 13, Celarek 9, Krzemyk 5, Śpiewak 0. Trener Dariusz Szczuciński.

Sędziowali: Orłowski i Bartuś ze Stalowej Woli.

Widzów: ok. 400.

PP

Materiał video

Przewiń do komentarzy

~kibic zks

pogromca debilu nie chcę żeby tacy jak ty wyzywali niewinne dzieci na meczach, idz się stuknij w ten głupi łeb, po to chodzę z dziecmi na mecze, żeby go oglądały a nie słuchały debili którzy tylko potrafią przeklinać, jesteś debilem który jest mocny w grupie, a w pojedynke srasz w pampersa, jesteś zwykłym gówniarzem który potrafi tylko krzyczeć i wyzywać, jak ja jeździłem z kibicami na wyjazdy na legie czy na lecha to nie wyżywaliśmy się na dzieciach, zmień pampersa i przemyśl swoje wypowiedzi.

~pogromca

~kibic zks tłuc po tępych łbach to mozesz swoje dzieci i nie zabieraj glosu jesli nie wiesz o co chodzi

losiu

Nie powinniśmy mieszać nawyków z nożnej na kosza

~kibic zks

stalówkowa ręce opadają, czy chciałbyś żeby kiedyś twoje dzieci dostawały joby za free? za to że są ze Stalowej Woli? i co tu ma do rzeczy wiek zawodników, zróbcie sobie ustawkę z kibolami siarki i się tłuczcie po tych tępych łepetynach, a nie wyżywacie się zawodnikach.

stalówkowo

po pierwsze doping był według mnie odpowiedni
Juniorzy starsi to zawodnicy 20,19 i 18 letni więc nie są to dzieci,a przeciwnik zobowiązywał do krzyknięcia paru słów na temat rywali zza miedzy ! jezyk
a po drugie to brawa dla chłopaków za zaangażowanie

~kibic zks

producent przeczytaj co napisał a potem komentuj, takich kiepów co potrafią tylko klnąć przy rodzinach z dziećmi na inne dzieci które grają na boisku, jeśli byłeś na meczu to skomentuj to co napisałem, jeśli nie byłeś to nie zabieraj głosu w sprawie o której nie masz zielonego pojęcia.

~producent

Do kibic zks
głupie, ale proste pytanie. Czy to jego wina, że nie urodził się w tamtych czasach? Denerwuje mnie takie podejście- "Ja jestem lepszym kibicem bo wcześniej chodziłem na mecze"

~mar

Brawo Stalówka! hehe który to już raz z kolei siara musi uznać naszą wyższość umiech

~mar

losiu

Nie można mówić, że na trubunach koszna panuje brak kultury patrząc przez pryzmat jednego meczu w dodatku z Siarką. Chodze na te mecze juz od dawna i zawsze było kulturalnie umiechBez obaw zapraszam na inne spotkania umiech

~kibic zks

no to masz synuś odpowiedź, pokazałeś co reprezentujesz, kiedyś i ty przyjdziesz ze swoim dzieckiem na mecz o ile go będziesz miał to zrozumiesz o czym piszemy, jak ja byłem kibicem Stalówki za czasów jak grała w Ekstraklasie za czasów : Pędlowskiego, Nieradki, Cebrata czy Sajdaka (piłka nożna) Piotrka Lewandowskiego (koszykówka) to ty z dywanu na podłogę skakałeś (ciekawe czy wogóle wiedziałeś że tacy Panowie kiedyś grali w Stali) tak więc nie strasz bo ......

~SanDomingo29

Zgadzam się z poprzednikami. Brzydkie słowa to można kierować na meczach piłkarskich, ale nie na meczu koszykówki juniorów. Wstyd straszliwy

~mixer

Mecz rewelacyjny i cieszę się, że mogłem go obejrzeć. Fajnie jakby w Stalowej Woli coraz wiecej chodziło ludzi na kosza tak jak było dawniej. Ale po co będę brał dziecko, jak zero kultury na trybynach. Doping powinien być kulturalny. A tych panów rzucających "kur....." w strone młodych zawodników Siarki to na miejscu organizatora bym wyprosił.

~zks

Co to jakas przepychanka w komentarzach .Dajcie spokoj .A co maja młodzi koszykarze Siarki wspolnego z kibicami siarki ze sie ich obraża w trakcie meczu u Nas .Troche kultury by sie zdalo.

losiu

Takie rzeczy dzieja sie tylko podczas meczow z siarka takze bez obaw umiech

~synuś

Przyjdz nastepnym razem i im to powiedz ćwiercmozgu, jestes zwyklym nie znaczacym cepem

~zło

ta grupa idiotow to kibole zgadzam sie z KIBIC ZKS ...to nie stadion zero rozumu banda przyglupow

~mamusia

No chlopaki ale czad. Gratki dla Was i trenerow

~kibic zks

Mecz super, nie licząc grupy idiotów którzy mają nie pokolei w głowach, przychodzą na mecze żeby podrzeć mordy w niekulturalny sposób nie patrząc na to że są dzieci i ze grają również młodzi ludzie, nie umniejsza to oczywiście sukcesu młodym zdolnym koszykarzom, gratulacje dla Nich i trenerów: Roberta Grzyba i Bogdana Pamuły, tak trzymać Chłopaki.