Wisła popłynęła nad Sanem

Image

Koszykarki Stali Stalowa Wola pokonały w sobotnim meczu II ligi Wisłę II Kraków, ale nie odrobiły strat z pierwszego meczu.

Pierwsza połowa należała do naszej drużyny. Bardzo dobrze prezentowały się w tym czasie, Martyna Kotula (20 pkt do przerwy) oraz Magdalena Iwan. Po 20. minutach było 43:31. Po zmianie stron rywalki postawiły strefę, z którą nasze koszykarki sobie zupełnie nie radziły. Wisła zaczęła odrabiać straty. W czwartej kwarcie, dwie i pół minuty przed zakończeniem meczu, podopieczne trenera Michała Szewczyka, wyszły na jednopunktowe prowadzenie (64:63) i zrobiło się w hali stalowowolskiego MOSiR-u bardzo gorąco. Na szczęście ostatnie słowo należało do Patrycji Lasyk, która najpierw zdobyła punkty spod kosza, a następnie trafiła dwa rzuty wolne i zwycięstwo Stali stało się faktem. W pierwszym meczu wygrała Wisła 61:50.

Następny mecz Stalówki zagrają dopiero 7 lutego w Niepołomicach z Ikarem.

STAL STALOWA WOLA - WISŁA II KRAKÓW 67:64 (20:18, 23:13, 11:13, 13:20)

Stal: Kotula 24, Piech 3, Koń 2, Iwan 20, Lasyk 14 oraz E.Nowak 4, Baran i Dudek po 0.

Wisła: Malinowska 2, Wilk 6, Z.Sotwin 9, Malaga 6, Piskorz 9 oraz Grabska 17, M.Sotwin 7, Łukasik 4, K.Nowak 2, Putek 2, Owca 0.