Złoto-srebrna Victoria

Image

Z trzema medalami wróciła reprezentacja Victorii Stalowa Wola z odbywających się w Toruniu Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.

W biegu na 800 metrów złoty medal zdobyła w pięknym stylu Oliwia Pakuła. Zawodniczka trenera Mirosława Barszcza objęła prowadzenie tuż po starcie i samotnie, niezagrożenie pobiegła po mistrzostwo kraju, uzyskując znakomity czas 2:09,42! Do rekordu Polski brakuje naszej biegaczce już tylko 0,6 sekundy!

Miejsce drugie zajęła koleżanka klubowa Oliwii, kolejna zawodniczka Victorii, ubiegłoroczna zdobywczyni pierwszego miejsca w biegu na 800 m podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Angelika Sarna. Także jej czas, będący podobnie jak Oliwii Pakuły, nowym rekordem życiowym, zasługuje na słowa uznania - 2:11,49. Również trzecia na mecie, biegaczka Olimpii Grudziądz Michalina Kowalska, pobiegła w rekordowym dla siebie czasie 2:11,49.

Trzeci medal dla Victorii zdobył Bartłomiej Stój, który wywalczył srebrny medal w pchnięciu kulą. Podopieczny trenera Jacka Łypa uzyskał odległość 18,75, która jest jego nowym rekordem życiowym.Mistrzem Polski został mistrz świata Konrad Bukowiecki (Gwardia Szczytno), który już w pierwszej próbie zapewnił sobie złoty medal, wynikiem 21,82. Z brązowym medalem z Torunia wyjechał Adrian Walczyński z SKLA Słupsk – 17.89.

Blisko podium była Małgorzata Cetnarska - kolejna zawodniczka Victorii, która poprawiła w Turuniu swoją "życiówkę" - zajęła w chodzie na 3 km juniorek młodszych zajęła miejsca czwarte - 14,15,75 oraz Łukasz Sabat ze Sparty, który także był czwarty, w biegu na 1,5 km juniorów, czas 4:02,98 (rekord życiowy). Natomiast w biegu juniorów młodszych na dystansie 2 km, miejsce szóste zajął Stanisław Lebioda (Victoria) - 5:47,33.

pp

ObrazekFot. Na podium najlepsze zawodniczki biegu na 800 m. W środku mistrzyni Polski Oliwia Pakula, z lewej Angelika Sarna, z prawej Michalina Kowalska