Wygrana "Stalówki" w Radomiu

Dwa trafienia Tomasza Płonki i jedno Krystiana Wrony, w końcówce meczu kontrolnego z Bronią Radom, dały Stali zwycięstwo 3:2.

Stalowcy rozegrali kolejny sparing, goszcząc tym razem na stadionie radomskiego MOSiR-u. Po pierwszej połowie nasza drużyna przegrywała 0:2. Po przerwie stalowcy wzięli się za odrabianie strat i sztuka ta udała im się, ale kontaktową bramkę zdobyli dopiero kwadrans przed końcem gry. Bramkarza Broni pokonał Tomasz Płonka. Cztery minut później do wyrównania doprowadził Krystian Wrona, a w ostatnich sekundach zwycięstwo zapewił Stali, Tomasz Płonka.

W Stali zabrakło kontuzjowanych stoperów, Michała Czarnego oraz Michała Bogacza, zagrał natomiast, po raz kolejny, młodzieżowiec Stali Rzeszów Kamil Jakubowski, a także urodzony w Serbi, a posiadający także obywatelstwo Czarnogóry, 23-leti ofensywny pomocnik Danko Kovacević.Był to drugi występ tego piłkarz w zespole Stali, za pierwszym razem strzelił dwa gole w sparingu z Unią Tarnów.

Broń Radom - Stal Stalowa Wola 2:3 (2:0)

1-0 Piotr Nowosielski (21 rzut karny), 2-0 Michał Bojek (40) - 2-1 Tomasz Płonka (74), 2-2 Krystian Wrona (78), 2-3 Tomasz Płonka (90)

Broń: Karol Budzikur (60 Norbert Wnukowski) - Piotr Wieczorek, Wojciech Gorczyca, Paweł Ankurowski, Sebastian Wichucki (60 Piotr Dobosz), Dominik Leśniewski, Damian Sałek, Wajih Bouchnib (60 Emil Więcek), Piotr Nowosielski, Michał Bojek (75 Bartosz Kozicki).

Stal (I połowa): Tomasz Wietecha - Adrian Bartkiewicz, Mateusz Argasiński, Krystian Wrona, Marcin Kowalski - Paweł Giel, Damian Łanucha, Kamil Jakubowski, Radosław Mikołajczak - Danko Kovačević, Łukasz Sekulski.

II połowa): Dawid Wołoszyn - Mateusz Kantor, Mateusz Argasiński, Krystian Wrona, Piotr Kloc - Michał Mistrzyk, Paweł Giel, Dawid Kałat, Michał Michałek, Patryk Tur - Tomasz Płonka.