Stal gromi Rozwój Katowice!

Tego nie spodziewał się nikt! W inauguracyjnym meczu rundy wiosennej II ligi piłkarskiej Stal Stalowa Wola pokonała w Katowicach wicelidera tabeli aż 5:1!

Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na tak wysokie zwycięstwo naszej drużyny. W 22. minucie, po faulu Michała Kachniarza, zastępującego na pozycji stopera kontuzjowanego Michała Czarnego, na Filipie Kozłowskim, sędzia wskazał na 11. metr, a zawodnikowi Stali pokazał żółtą kartkę. Łukasz Winiarczyk zmylił Tomasza Wietechę i Rozwój wygrywał 1:0.

Druga połowa świetnie się rozpoczęła dla Stali. W 50. minucie Łukasz Kopczyk sfaulował w polu karnym Łukasz Sekulskiego i sędzia po raz drugi w tym dniu, odgwizdał rzut karny. Piłką ustawił sam poszkodowany i było 1:1.

Dziesięć minut później z narożnika pola karnego celnie przymierzył Radosław Mikołajczak i Stal objęła prowadzenie. Chwilę później drugą żółtą, w konsekwencji czerwona kartkę, ujrzał Kopczyk, a dwie minuty później trzeciego gola dla Stali strzelił Sekulski i w tym momencie uszło z katowiczan powietrze. Konsekwencją tego były dwa kolejne gole dla naszej drużyny. W 67. minucie strzałem z kilkunastu metro pokonał bramkarza Rozwoju Adrian Bartkiewicz, a w ostatnich fragmentach gry wynik ustalił, po indywidualnej akcji Marcina Kowalskiego, samobójczym strzałem Przemysław Gałecki.

ROZWÓJ KATOWICE - STAL STALOWA WOLA 1:5 (1:0)

1-0 Łukasz Winiarczyk (22 - rzut karny), 1-1 Łukasz Sekulski (51 – rzut karny) 1-2 Radosław Mikołajczak (60), 1-3 Łukasz Sekulski (63), 1-4 Adrian Bartkiewicz (67), Przemysław Gałecki (89 samobójcza)

Rozwój: Soliński - Grzelak, Kopczyk, Gałecki, Winiarczyk - Szkatuła (65 Azikiewicz), Gacki (77 Bella), Tkocz, Wróbel (64, Tanżyna), Kun (89 Mazurek) - Kozłowski.

Stal: Wietecha - Bartkiewicz, Wrona, Kachniarz, Kantor (80 Żmuda) - Mikołajczak, Argasiński (90 Stelmach), Jakubowski, Łanucha (90 Kałat), Kowalski - Sekulski (84 Płonka).

Sędziował: Karol Rudziński (Olsztyn).

Żółte kartki: Kopczyk - Kachniarz, Kantor.

Czerwona kartka: Kopczyk (61. minuta, Rozwój, za drugą żółtą).

pp

~Obcy

vielitz ! Jesteś niepoprawnym optymistą ale niech Ci będzie. Myślisz o awansie w tym roku ?!Raczej to nie wypali a gdyby nawet to po co jak nie będzie gdzie grać! Niech grają najlepiej jak potrafią to nawet na 2 ligę znajdzie się jakiś sponsor i na pewno zaczną przychodzić kibice a to już jest duży plus!

vielitz

~olo - dyskusja z takimi mózgami jak ty to naprawdę kupa zabawy, ale lepiej chyba się piwa napić niż tracić na ciebie czas - przez takich jak ty, jest taki ferment i taka frekwencja na meczach, niestety, ale dużo normalnych ludzi ma dość taki pozerów jak ty i tak postrzega klub Stal i kibiców, brawo, rób tak dalej, a zrobisz więcej złego niż ten twój szrek.
Nawet pewnie nie przeczytałeś co napisałem, bo pewnie za ciężki tekst tam był dla ciebie, nie pojąłeś, zgadłem??

Wracając do tematu jednak, sportowego:
Siarka dziś w plecy, mimo sporej kasy i dużych wzmocnień lana! Tu widać ile zależy od serca do gry jak to jest u nas! Byle tylko nie było zaległości w płacach, to myślę że miejsce w czołówce na koniec mamy, ciekawe czy powalczymy do końca o awans umiech

~olo

Wy od Szlęzaka lepiej się nie odzywajcie. Ty Vielitz też pakuj się do swojego mentora umiech Wasz szef przez lata z umorem maniaka próbował niszczyć ten klub, ale dzięki upartości paru osób Stal ciągle jest na ogólnopolskiej mapie piłki nożnej. A was to boli. I dobrze, bo ma boleć. Stal będzie zawsze solą w waszym oku. Hehehehe.

~stary kibic

Niektórym to apetyty zaspokoiłaby dopiero liga mistrzów. Co za popaprańcy. Kibicuje się swoim na tym matoły polega lokalny patriotyzm. Stal to nasz klub!!!Brawo Stalówka!!! Z takim budżetem i takimi warunkami dla mnie to mistrzostwo świata. Szacun

~Obcy

kesiek! Ja nie wypisuję głupot tylko stwierdzam fakty!!!!! Kiedyś to był klub a teraz niestety jest to ........... ! Czyja to wina że tak jest?! Chyba nie jest moją winą że oni grają tak słabo że nie ma na co patrzeć. Niech zagrają do końca sezonu tak jak wczoraj a gwarantuję Ci że będę pierwszą osobą która będzie walczyć o kasę dla tego klubu gdzie tylko to możliwe!!!!!!!!

~kibicc

brawo stalówka!!

kesiek

~Obcy Tak nie pasuje, bo zawsze wypisujesz głupoty na ten klub jak by ci coś złego zrobili.

~edek

zzz ciąg sie lamusie, pewnie jesteś taki menago że sam zrobiłbyś wszystko lepiej.albo jesteś zwykłym sługusem Szlęzaka! tak czy owak ciąg się.
Gratulacje dla Stalówki.

~Obcy

Kesiek.Co ci nie pasuje w moim komentarzu?Prxeciez ich tym razem nie krytykowalem.

~zzz

vielitz

dawka dobrego sportu była jak Stalówka grała w ekstraklasie kosza, a nie wiążę koniec z końcem od kilku lat w II lidze... to jest parodia prowadzenia klubu i tak będzie jeszcze długo, a śmiem twierdzić nawet, że aż do rozwiązania ostatecznego tego klubu.

vielitz

~assan - tylko "na twoje śmierdzące nogi" nikt oprócz ciebie nie ma ochoty i na to pieniędzy być nie powinno. Na mecze Stali chodzi zaś min te 700-1000 Stalowiaków! a po takich meczach będzie pewnie więcej (zwłaszcza, że teraz pogoda będzie sprzyjała wypadom całymi rodzinami na mecze!), a to już jest znaczny procent mieszkańców, więc trzeba oto zadbać tak jak się dba o muzea , parki itp. Jestem daleki od utrzymywania klubu z kasy miejskiej, co to to nie! Miasto ma zadbać o infrastrukturę, wspierać klub dotacjami (jakby nie było, klub promuje miasto ostatnio zdecydowanie najlepiej jak to się da - tylko Huta bywa w mediach częściej). Klub jak będzie miał podstawy oraz wsparcie miasta, może zacząć stawać na nogi, szukać sponsorów i dawać dawkę sportowych emocji min co 2 tyg umiech
ps
więcej ludzi to gromadzą tylko kościoły ostatnio jezyk

~assan

Podniecajcie się jakąś amatorską III ligą, nie ma w tym nic złego. Każdy wybiera sobie według uznania. Jeden lubi operę a drugi jak mu nogi śmnierdzą. Tylko nie wyciągajcie ręki po publiczne pieniądze. Na hobby wydaje się swoje prywatne pieniądze a nie liczy na to że mu ktoś będzie z podatków utrzymywał, godności trochę...

kesiek

~Wierny Obcy, to jest typowy troll nie wiadomo ile by wygrali, to zawsze napisze źle, żeby się popisać.

vielitz

~Wierny - KAŻDY kibic jest potrzebny, nawet sezonowcy i janusze, trzeba budować frekwencje jak to się tylko da, by pokazać, że stadion jest potrzebny. Ci najwierniejsi zawszę będą z klubem, ale bez tych pozostałych nie da budować się sukcesu.
Gratki dla chłopaków za wynik, oby coś drgnęło teraz właśnie z frekwencją, co może się przełożyć na większą kasę od miasta (będzie im to łatwij uzasadnić) jak i może wzrośnie zainteresowanie sponsorów! Oby moda na Stal wróciła!!
A jutro kosz kibice! Czas odbudować to co upadało przez lata - koszt i piłka min. w 1 lidze!!

~0,5l

oby tak dalej

~parapet

A jak miło poczytać na ogólnopolskim forum o naszych kibicach, którzy po raz kolejny sprawili że piłkarze czuli się jak u siebie! Znów kilka autokarów Zielono-Czarnych zadziwiło miejscowych. Cytaty z 90minut.pl :
"A kibice Stalowki obecni na dwoch trybunach i spiewy na dwie strony tez niezle. Wyjazdowo nikt nie ma w tej lidze do nich startu!"
"a sekulski napadzior na ekstralige, jak i rowniez kibice stali-szacunek za atmosfere jakiej na zgody dawno nie bylo !!!"

i z lajfy.com :
"Kibice gości czują się jak u siebie, śpiewając na dwie trybuny kto wygra mecz. Spowodowało to lekką konsternację wśród fanów Rozwoju."

Oby tak dalej!

~Wierny

~Obcy
Super ale grajcie tak zły sezon to jesienią wrócę na stadion!

Nie musisz wracać obejdzie się . Kibicem sie jest a nie bywa.