Stal gromi Rozwój Katowice!

Tego nie spodziewał się nikt! W inauguracyjnym meczu rundy wiosennej II ligi piłkarskiej Stal Stalowa Wola pokonała w Katowicach wicelidera tabeli aż 5:1!

Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na tak wysokie zwycięstwo naszej drużyny. W 22. minucie, po faulu Michała Kachniarza, zastępującego na pozycji stopera kontuzjowanego Michała Czarnego, na Filipie Kozłowskim, sędzia wskazał na 11. metr, a zawodnikowi Stali pokazał żółtą kartkę. Łukasz Winiarczyk zmylił Tomasza Wietechę i Rozwój wygrywał 1:0.

Druga połowa świetnie się rozpoczęła dla Stali. W 50. minucie Łukasz Kopczyk sfaulował w polu karnym Łukasz Sekulskiego i sędzia po raz drugi w tym dniu, odgwizdał rzut karny. Piłką ustawił sam poszkodowany i było 1:1.

Dziesięć minut później z narożnika pola karnego celnie przymierzył Radosław Mikołajczak i Stal objęła prowadzenie. Chwilę później drugą żółtą, w konsekwencji czerwona kartkę, ujrzał Kopczyk, a dwie minuty później trzeciego gola dla Stali strzelił Sekulski i w tym momencie uszło z katowiczan powietrze. Konsekwencją tego były dwa kolejne gole dla naszej drużyny. W 67. minucie strzałem z kilkunastu metro pokonał bramkarza Rozwoju Adrian Bartkiewicz, a w ostatnich fragmentach gry wynik ustalił, po indywidualnej akcji Marcina Kowalskiego, samobójczym strzałem Przemysław Gałecki.

ROZWÓJ KATOWICE - STAL STALOWA WOLA 1:5 (1:0)

1-0 Łukasz Winiarczyk (22 - rzut karny), 1-1 Łukasz Sekulski (51 – rzut karny) 1-2 Radosław Mikołajczak (60), 1-3 Łukasz Sekulski (63), 1-4 Adrian Bartkiewicz (67), Przemysław Gałecki (89 samobójcza)

Rozwój: Soliński - Grzelak, Kopczyk, Gałecki, Winiarczyk - Szkatuła (65 Azikiewicz), Gacki (77 Bella), Tkocz, Wróbel (64, Tanżyna), Kun (89 Mazurek) - Kozłowski.

Stal: Wietecha - Bartkiewicz, Wrona, Kachniarz, Kantor (80 Żmuda) - Mikołajczak, Argasiński (90 Stelmach), Jakubowski, Łanucha (90 Kałat), Kowalski - Sekulski (84 Płonka).

Sędziował: Karol Rudziński (Olsztyn).

Żółte kartki: Kopczyk - Kachniarz, Kantor.

Czerwona kartka: Kopczyk (61. minuta, Rozwój, za drugą żółtą).