Koszykarki Stali wicemistrzem II ligi

Image

Koszykarki Stali Stalowa Wola pokonały na wyjeździe w ostatniej kolejce MLKS Rzeszów i zagwarantowały sobie na koniec rozgrywek II ligi drugie miejsce i udział w turnieju barażowym o I ligę.

Dawno już koszykarki Stali nie notowały tak dobrego wyniku w lidze seniorek. W drugiej rundzie nasza drużyna doznała tylko jednej porażki, z liderem, głównym kandydatem do awansu AZS-em AWF Katowice.

W meczu w Rzeszowie Stal od początku przeważała i z każdą upływająca minutą, powiększała swoją przewagę. Po 20. minutach nasza drużyna wygrywała różnicą 14 punktów 36:22. Obraz gry nie zmienił się także po zmianie stron. Nadal inicjatywa należała do zespołu trenera Artura Karlika.

Na 27-29 marca zaplanowano turnieje barażowe. Gdzie i z kim zagra Stal, dowiemy się wkrótce.

MLKS Rzeszów – STAL Stalowa Wola 43:65 (11:22, 11:14, 7:11, 14:18)

Stal: Kotula 20, Piech 13, Lasyk 10, Iwan 7, Nowak 6, Koń 5, J.Dul 4, Ł.Dul, Saszyna, Bebło.