Vega MOSiR - awans do półfinału

Image

W odbywającym się od czwartku na hali stalowowolskiego MOSiR ćwierćfinale Mistrzostw Polski Kadetek w piłce siatkowej doskonale spisały się zawodniczki Vegi MOSiR Stalowa Wola.

W turnieju oprócz Vegi udział wzięły : Dargfil Tomaszów Mazowiecki , Sparta Kraków, Szóstka Mielec, SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Sobieski 46 Lublin . Podopieczne trenera Jakuba Patkiewicza nie dały żadnych szans swoim przeciwniczkom. Najpierw w rozgrywkach grupowych rozgromiły zespoły z Ostrowca i Lublina po 3:0 i awansowały do grupy finałowej turnieju.

W grupie finałowej zmierzyły się z mistrzem woj. łódzkiego zespołem z Tomaszowa Mazowieckiego który pokonały po bardzo dobrej grze również 3: 0. W meczu decydującym o pierwszym miejscu spotkały się ze ,,starymi znajomymi” z Podkarpackiej Ligi Kadetek zespołem SMS Szóstka Mielec. Mielczanki do tego meczu nie zaznały w turnieju porażki i miały ogromną ochotę na rewanż za porażki z Vegą w rozgrywkach ligowych. Niedzielny mecz dostarczył licznie zgromadzone publiczności ogromnych emocji . Chociaż obydwa zespoły miały już zapewniony awans do półfinałów Mistrzostw Polski to stawką było pierwsze miejsce które daje lepsze rozstawienie a także szanse na wylosowanie organizacji półfinału. Twarda walka trwała przez cały mecz o każdy punkt . Po wygraniu pierwszego seta drugi padł łupem mielczanek. W trzecim secie Vega miała piłkę setową przy stanie 24:23 ale zepsuła zagrywkę i za chwilę to mielczanki wygrały seta 27:25. W czwartym secie mieleckie siatkarki wygrywały już 21:18 ale „veganki” pokazały że są Mistrzyniami Podkarpacia nie przez przypadek i wygrały tego seta do 23. Piąty set to popis gry naszych siatkarek które przy głośnym dopingu publiczności pewnie wygrały do 8 i zapewniły sobie awans do półfinału Mistrzostw Polski z pierwszego miejsca.

Jest to pierwszy w historii awans do półfinału siatkarek ze Stalowej Woli. Warto podkreślić że osiągnięty został przy pomocy własnych wychowanek co na poziomie 16 najlepszych drużyn w Polsce nie zdarza się często.

Niestety na tym sukcesie cieniem położyła się wiadomość o osobistej tragedii trenera naszej drużyny. Dziewczyny na ceremonii dekoracji wystąpiły w koszulkach upamiętniających zmarłą w trakcie turnieju żonę J. Patkiewicza , Małgorzatę. Ogromne wyrazy współczucia dla trenera.

Vega MOSiR Stalowa Wola : Stępień, Bazan, Plizga, Hanejko, Szajowska, Dąbrowicz, Zawierucha (libero) oraz A. Mierzwa, Czerwonka, Urbaniak, Sibiga, Pokój trenerzy J.Patkiewicz ,M.Sroka

Tabela końcowa: 1 Vega MOSiR Stalowa Wola - awans do półfinału