I turnieju o puchar prezesa KKS Victoria

Za nami I turniej szachowy o puchar prezesa Katolickiego Klubu Sportowego VICTORIA w Stalowej Woli. W zawodach szachowych uczestniczyły dzieci ze Stalowej Woli, Pysznicy, Jastkowic, Rudnika nad Sanem oraz Nowej Sarzyny.

Zawody szachowe zostały zorganizowane dla juniorów ze wszystkich grup wiekowych. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z zawodników miał na partię 15 minut. Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem wśród młodych graczy szachowych. W zawodach łącznie wystartowało 45 juniorów. Wysoka frekwencja pokazała, że gra w szachy cieszy się coraz liczniejszym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. W dużej mierze jest to zasługa rodziców, którzy organizują swoim dzieciom spędzanie wolnego czasu w kreatywny sposób. Słowa podziękowania należą się również nauczycielom ze stalowowolskich szkół jak i również z Rudnika nad Sanem oraz Nowej Sarzyny, którzy chętnie włączają się w popularyzowanie gry szachowej w swoich szkołach, niejednokrotnie przyprowadzając dzieci na turnieje szachowe oraz aktywnie w nich uczestnicząc.

Po 7 rundach I miejsce uzyskał reprezentant UKS Orlik Rudnik nad Sanem – Mikołaj Złotek zdobywając 6,0 pkt. zaś 2 miejsce zajął Kacper Kłok z Katolickiego Klubu Sportowego VICTORIA (uzyskując również 6,0 punktów), natomiast 3 miejsce zdobył Adrian Słoniec z UKS Orlik Rudnik nad Sanem uzyskując 6,0 punktów.

Kolejne miejsca zajęli: 4 – Urszula Trybowska (5,5 pkt.) z Unii Nowa Sarzyna, 5 – Martyna Kulec ( 5,5 pkt.), 6 – Bartłomiej Brzozowski ( 5,0 pkt.) wszyscy reprezentanci Unia Nowa Sarzyna.

W klasyfikacji juniorów ze szkół podstawowych najlepszy był Mikołaj Złotek, z kolei w grupie szkół gimnazjalnych zwycięzcą został Kacper Kłok.

Wszystkie dzieci dostały nagrody rzeczowe i dyplomy, natomiast dla najlepszego juniora ze szkoły podstawowej oraz juniora z gimnazjum ufundowano również puchar. Do 10 miejsca włącznie były dyplomy za uzyskane miejsca, a pozostałe za uczestnictwo w turnieju.

Na zakończenie turnieju i wręczanie nagród przybył Ks. Proboszcz Edward Madej, który podziękował organizatorom a w szczególności dzieciom za udział w rozgrywkach oraz wręczył puchary i nagrody dla zwycięzców a dla wszystkich pozostałych nagrody rzeczowe i dyplomy uczestnictwa.

Zawody zostały zorganizowane przez Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli, oraz Parafię Matki Bożej Królowej Polski. Sponsorem turnieju był Nadsański Bank Spółdzielczy w Stalowej Woli.

- Dziękujemy serdecznie Panu Stanisławowi Kłapeć z Nadsańskiego Banku Spółdzielczego w Stalowej Woli(sponsorowi imprezy) za wsparcie finansowe, dzięki któremu uczestnicy otrzymali Puchary, nagrody rzeczowe oraz dyplomy - Dominik Sondej, organizator turnieju.